Apple iPhone 8 tasarımında Cam tasarımına mı geçiyor? Apple firması iPhone telefonlarda dayanaklığı arttırmak ve bükülmelere engel olmak için alüminyum kullanmaktaydı. Fakat söylentilere göre cam tasarıma dönüyor.

iPhone 8 Cam tasarım

KGI, Foxconn’un cam tedarikçileri, Apple’nin bir cam tasarımı üzerinde çalıştığını açıklandı. Hatta sonrasında bu cam tasarımın üzerini paslanmaz bir çelik bant kaplayacağını da açıkladı. Tasarımcı Imran Taylor bu haberlerden ilham almış olacak ki, Cam üzerini çevrelemiş paslanmaz çelik bantlı bir tasarımı paylaştı.Tasarım şık ve zarif bir görünüşe sahip. KGI, Foxconn’un cam tedarikçilerinin raporlu paylaşımları, Apple‘nin iPhone 8 için cam tasarım kullanacağını kesinleştirdi. Dayanıklılık konusuna gelirsek, Apple‘nin tam cam üzerinde ne kullanacağı net olmadığı için bir şey söylemek yanlış olur. Fakat Apple’nin iPhone 8 için çabuk zarar görebilecek bir malzeme kullanacağına düşünmüyoruz.

TASARIMDA DİKKAT ÇEKEN ÖZELLİKLERDE VARDI

Imran Taylor’un paylaştığı tasarımda göze çarpan şeylerde oldu. Tasarım Kavisli bir ekrana sahip. Ön ve arka yüzleri tamamen cam ve etrafı paslanmaz çelik bantla çevrili. Bu tasarımda arkadaki çift kamera dikey olarak konumlandırılmış.  Ayrıca daha öncesinde iPhone 7 Plus da söz konusu olan Smart Connector’da mevcut.

Imran Taylor tasarımındaki iPhone üzerinde bir ikinci ekranda mevcut. Sürekli konuşulan ana ekran tuşu da ekrana monte edilmiş. Tasarımda Gümüş, Altın, Gül altın olmak üzere üç renkte bulunuyor. Büyük bir kitlenin merakını cezbeden bu telefonun süprizlerle dolu olacağı kesin.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here