İşte o mükemmelleştirilen özellik Dünyanın teknoloji devlerinden biri olan Apple, iPhone’ların en çok kullanılan kısmını kusursuz yapmak için tam 800 mühendis çalıştırıyor.

İşte o mükemmelleştirilen özellik Apple’de 29 Eylül 2012 tarihi itibariyle dünya çapında 72,800 devamlı tam zamanlı çalışan işçi ile 3,300 geçici tam zamanlı işçi çalışmaktadır. 2015’in Nisan ayından itibaren dünya çapındaki yıllık geliri toplamda 130,28 milyar dolardır. Teknoloji devi Apple, iPhone’ların en çok kullanıldığı belirlenen yerinin kamera olduğunu belirleyerek kamera mükemmelliği için 800 mühendisi çalıştırıyor.

Business Insider sitesinde yer alan habere göre, kamera 200 adet parçadan oluşuyor.

Tek Kare İçin 24 Milyar Operasyon Ünlü televizyoncu Charlie Rose’un 60 dakika programına katılan Apple’ın kamera biriminin direktörü Graham Townsend,”Tek bir kareyi çekmek için 24 milyara yakın operasyon işliyor” dedi. Apple’ın 800 kişilik bu dev mühendis ordusunun son dönemde iPhone kameralarında el titremesi sorununu ortadan kaldırmaya çalıştığı söyleniyor.Dev ekibin aynı zamanda farklı ışıklara göre fotoğraf çekimini test etmek amaçlı çalıştığı da ifadeler arasında yer aldı

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here