1860 yılında kurulan İsviçreli lüks saat üreticisi TAG Heuer giyilebilir teknoloji pazarında akıllı saat sektöründe yerini aldı. 150 yıllık tecrübesi ile saat üretme konusunda bir dünya markası olan TAG Heuer akıllı saat konusunda Google ve Intel gibi devlerle işbirliği yapmış ve bu işbirliğinin mükemmel sonucu olan TAG Heuer Connected’ı kullanıcılarının hizmetine sunmuş durumda.

İsviçreli lüks saat üreticisi geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği bir etkinlikle akıllı saat pazarına muhteşem bir giriş yaptı ve TAG Heuer Connected‘i resmen duyurdu. Firmanın klasik saat modellerinden Carrera’nın temel çizgilerini taşıyan TAG Heuer Connected, Intel teknolojisiyle desteklenen Android Wear işletim sistemi ile Apple’ın akıllı saati Apple Watch’a karşı en ciddi hamle ile geldi. Titanyum malzemeden üretilen TAG Heuer Connected, 46 mm çapa, 12.8 mm kalınlığa ve 52 gram ağırlığa sahip. Ekranında ise çizilmelere karşı dayanıklı safir tabakalar mevcut. 1.5 inç LTPS LCD ekran, 360 x 360 çözünürlüğünde, 240 ppi piksel yoğunluğunda ve düşük enerji ile çalışabiliyor.

Tag-Heuer-Carrera-Wearable-01_zpsm4sktwie

TAG Heuer’den Android Wear’li Connected’da IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı ve 4 GB’lık bir hafıza kullanılıyor. Akıllı saat kullanıcılarına birçok özellik sunan ‘Connected’, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarıyla mobil cihazlarla iletişim kurabiliyor. Renk seçeneklerinde de geniş bir yelpaze kullanılan TAG Heuer Connected, 7 farklı renkte satın alınabiliyor. Kırmızı, siyah, beyaz, sarı, mavi, yeşil ve turuncu olmak üzere 7 farklı kayış rengiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. TAG Heuer Connected‘ın kadran bölümü ise akıllı saat olmasından dolayı istediğiniz temaya göre farklı renklere bürünebiliyor ki belki de bu en cezbedici özelliklerden bir tanesi.

TAG Heuer Connected’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de şarj süresi. TAG Heuer tarafından tipik kullanım olarak adlandırılan kullanıma göre Connected’in 410mAh’lik bataryası tam 25 saat gidiyor. 2 yıllık garantisi bulunan cihazın USB kablo aracılığıyla şarj edebiliyorsunuz. Akıllı saatte ayrıca jiroskop, eğim algılama sensörü, mikrofon ve Apple Watch‘da da bulunan saatin arkasından size titreşimle bilgi verebimeyi sağlayan Taptic Engine bulunuyor. TAG Heuer Connected’ın satış fiyatı ise 1500 dolar olarak açıklandı.

Apple’ın en lüks segmenteki saati olan Apple Watch Edition’ın bağlangıç fiyatının 10000 dolar olduğu düşünüldüğünde, İsviçreli lüks saat üreticisinin ilk ‘akıllı’sının oldukça uygun bir etiketle pazara giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here