Yakıtı ve tüketimi daha kolay olduğu için pek çok ülke körü yerine artık doğalgaz kullanıyor. Ancak doğalgaz’ında taşıması gerçekten sıkıntı çünkü yer altından yapılan borularda çatlak olabiliyor nakli taşımalarda da masraf oldukça artıyor

Kaliforniya’da yeni keşif edilen bir çatlak tarihin en büyük gaz kaçağı olarak tarihe geçti. Haberin ilginç yanı aslında şurası gaz kaçağı 23 Ekimde bir firma tarafından keşif edildi ve yetkililer derhal bilgilendirildi ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen çatlak hala kapatılabilinmiş değil.

2016 yılına girmeye sayılı günler kaldı 2 ay geçti ancak hala gaz kaçağı kapatılamadı ve şimdi sayısal verileri okuyunca daha da şok olacaksınız doğal gaz kaçağındaki dev çatlak yüzünden 1 saat’de tam 50 ton gaz atmosfere karışıyor. Maddi olarak zaten büyük bir kayıp var birde atmosferin kirlenmesi hükümet için daha büyük bir sorun. Çünkü ada konumunda bulundukları ve kutuplardaki buzullarında erimesinden dolayı her sene okyanus seviyesi artıyor ve atmosferinde kirlenmesi ile birlikte ada ülkeler okyanus seviyelerinin artması ile yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here