Bilim adamları okyanusta karanlıkta parlayan bir köpek balığı keşif etti ve renginden dolayı parlayan bu köpekbalığı türüne ninja lantern shark ismi verildi

Dünyamızın 4’te 3’ü sularla kaplı. Ancak bilim adamları okyanusları ya da denizleri araştırmak yerine genelde uzayı araştırıyor. Belki de amacı uzay dediğimiz evrenin sonunun olup olmadığını bulmak belki de uzaylıların gerçek varlığını kanıtlama düşüncesi olabilir. Ancak bu araştırmalar dünyamızda olanlarda haberimizin olmaması konusunda olumsuz bir duruma yol açıyor.

Bilim adamları geçtiğimiz günlerde fark ettiği bir balığı araştırdı ve araştırmaları doğru çıktı köpekbalığı gece okyanusta parlıyordu. Parlaması renginden dolayı olduğu için uzaydan gelmiş bir köpekbalığı olmadığını söyleyebiliriz. Ancak böyle bir balığın yıllardır incelenen okyanuslarda ilk defa bulunması ilginç konular arasında yer aldı.

Diğer köpekbalıklara göre ninja lantern shark biraz daha küçük diyebiliriz. Ortalama olarak yarım  metre boyunda olan geceleri parlayan köpekbalığı okyanusların yaklaşık olarak 1000 metre dibinde yaşıyor. Yani herhangi bir canlının pekte bu balıkla karşılaşması mümkün görünmemektedir. Şimdilik sayısı ve nesli konusunda bilgi yok.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here