Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kulaklık girişini kaldırmış ve bu telefonlarda kullanılacak olan AirPods’u tanıtmıştı. Fakat bu kulaklık kablosuz bir kulaklık olduğu için saklama kutusunda taşınmadığı ve sürekli göz önünde bulundurulmadığı takdirde kaybolma olasılğı oldukça yüksekti. Apple kullanıcıların mağduriyeti üzerine kulaklıkların 1 tanesinin kaybolması durumunda Apple’a başvuru yapılarak kaybolan parçayı 69 dolar ödeyerek satın alınabileceğini duyurmuştu. Fakat bu durum kullanıcılardan gelen şikayetleri bitirmemiş ve Apple da bu konu hakkında kesin bir çözüm sunamamıştı. Kaybolan AirPod nasıl bulunur sorusunun çözümü yazının devamında.

Kaybolan AirPod Nasıl Bulunur?

Şimdi ise AirPods kullanıcılarını sevindirecek bir uygulama geliştirildi: Finder for AirPods. Bu uygulama bluetooth bağlantısını kullanarak kulaklıktan ne kadar uzakta olduğunuzu size bildiriyor. Bu bağlantıyı kurabilmek için ise öncelikle hangi AirPod’unuzun kayıp olduğunu iPhone üzerinden seçip diğer AirPod’u şarj kutusuna yerleştiriyorsunuz, daha sonrasında uygulama bluetooth sinayllerini kullanarak kayıp AirPod ve sizin aranızdaki mesafeyi gösteriyor. AirPod’unuza yakınlaştıkça uzaklığı gösteren çizgi kalınlaşıyor böylece kulaklığınızı yanlış yerlerde aramamış oluyorsunuz.

Fakat AirPod’un bu uygulama kullanılarak bulunabilmesi için açık olması gerekiyor ama maalesef ki AirPod’un yalnızca 5 saat pil ömrü var. Bu yüzden AirPod’unuzun şarjına da her daim dikkat etmeniz gerekiyor. Uygulama Apple Store’da şu an 3,99 dolara satılıyor, uygulamayı indiren kullanıcılar ise 4,5 yıldız vererek genel olarak olumlu değerlendirme yapmışlar.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here