İnsan vücudu demir olmadığı için zorlamalardan dolayı kemiklerde çatlama veya kırılma meydana gelebiliyor buna tedavi olarak bilim adamları yeni bir madde buldular ve kemikleri çok daha hızlı tedavi edebilecekler

İnsan vücudu her ne kadar bizlere narin gibi gelse de aslında çok sağlam bir bünyemiz ve kemik sertliğimiz var. Belki inanmayacaksınız ancak insan kemiklerinin sağlamlığı 4 ton ağırlığı taşıyabilecek güçte ve insanlardaki kas gücü bir demiri bile kırabilir. Bu söylediklerimize inanmasanız da bilim adamlarınca kanıtlanmış bir gerçektir.

Fakat ne olursa olsun insan kemikleri bazı sert müdahalelerden dolayı kırılabiliyor veya çatlayabiliyor. Ancak buna da bilim adamları bir çare buldu ve yaptıkları madde ile kemikleri daha hızlı iyileştirecekler. Tabi açıklama yok maddeyi bulduk demiyorlar ancak biz bulduklarını varsayıyoruz çünkü bulamasalardı kesin bir şekilde yapacağız açıklamalarını yapamazlardı. Umarız ki buldukları bu maddeyi kısa sürede tüm dünyaya yayarlar özellikle askeri anlamda kullanılması gereken bu maddeyi bizlerde sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here