Her yıl ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen ve teknoloji tutkunlarının merakla takip ettiği CES fuarında özellikle son yıllarda akıllı ev sistemleri ve nesnelerin interneti teknolojisini kullanan cihazlar oldukça büyük bir yer tutmaya başladı. Lenovo da Amazon ile iş birliği kurarak akıllı bir asistan geliştirdi ve bunu ilk olarak CES 2017’de tanıttı. Lenovo akıllı asistanı tanıtıldı.

Lenova içerisinde Amazon’un akıllı asistanı olan Alexa ile oldukça benzer özellikler bulunduruyor ve hoparlörlerini incelediğimizde Amazon Echo’yla neredeyse aynı olduklarını görebiliyoruz.

Akıllı asistan bulundurduğu bu mikrofonlar sayesinde sesli komutları algılayabilecek, takvim üzerinde planlama yapabilecek, müzik çalabilecek, alarm kurabilecek ve liste oluşturabilecek. 

Lenovo Akıllı Asistanı Sizden Öğrenecek

Cihaz bulut teknolojisini kullanacak, aramalarınızı belleğinde saklayacak, böylece gün geçtikçe sizi daha iyi anlayacak ve ihtiyaçlarınıza daha doğru şekilde cevaplar verebilecek. Bünyesinde 8 adet mikrofon bulunduruyor ve yaklaşık 5 metreye kadar gelen sesleri algılayabiliyor. Bu asistan aynı zamanda geliştirilen diğer Lenovo akıllı cihazlarıyla ve üçüncü parti uygulamalarıyla da uyumlu çalışabilecek şekilde geliştirilmiş.

Yeşil, gri ve turuncu renkleriyle tanıtılan asistanın fiyatı ise 130 dolar olarak belirlenmiş.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here