Güney Koreli telefon üreticisi LG, G serisi ile yakaladığı başarıyı en son çıkan, Android 6.0 Marshmallow ile kullanımı çok rahat G4 modeli ile devam ettiriyor.

Ancak, G4’deki bu rahatlığı, iki yıl önce çıkan G2’de bulamayacağınız anlamına gelmiyor. Android 4.2.2 Jelly Bean ile piyasaya sürülen G2, daha iyi kullanım ve hataların giderilmesi için Android 5.0.2 Lollipop’a güncellenebilir.

Not: Aşağıdaki kurulum talimatlarına uygulamadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Daha önemlisi telefonunuzu “brick” olmasını engellemek için modelinizin G2’nin uluslararası D802 modeli olduğundan emin olun. Eğer telefonunuz “Brick” olursa bir daha açılmaz ve yenisini almak zorunda kalabilirsiniz.

LG G2 Android 5.0.2 Lollipop güncellemesine başlayalım:

  • LG USB sürücülerini indirip bilgisayarınıza kurun.
  • LG Flash Tool 2014’ü indirin ve sıkıştırılmış dosyadan masaüstüne çıkartın.
  • LG G2 için Android 5.0.2 KDZ aygıt yazılımını bilgisayarınıza indirin.
  • Telefon ayarlarından Geliştirici Seçenekleri-> USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
  • Download moduna geçmek için telefonunuzu kapatın birkaç saniye bekleyin. Kapalı durumda iken ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızın USB girişine bağlayın ve bir süre bekleyin. Böylece telefonunuz download modunda açılmış olacak.
  • Bilgisayarınızdan LGFlashTool2014.exe’nin olduğu klasöre gidin ve bu uygulamayı çalıştırın. Gelen pencerede CDMA ve DIAG seçeneklerini seçin. Daha “Select KDZ file” seçeneğinin sağındaki dosya simgesine tıklayarak indirmiş olduğunuz Lollipop ROM’u olan D80230d_00.KDZ dosyasını seçin.
  • CSE Flash seçeneğine tıklayın gelen pencerede START’a tıklayıp “Flash”lama işlemini başlatın. Eğer “Normal Flash” seçeneğini seçerseniz verileriniz silinmez, CSE Flash seçeneği ile bütün verileriniz silinir. Ancak verilerinizi yedeklediğiniz için CSE Flash daha iyi bir tercih olur.

Yukarıdaki adımları sırası ile doğru bir şekilde takip etmişseniz Android 5.0.2 LG G2 cihazınıza kurulmuş olacaktır..

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here