ANDROID 6.2 MARSHMALLOW GÜNCELLEMESİ: LG G3 Custom Rom Şimdi erişilebilir

Yeni bir Android 6.0 Marshmallow custom ROM TeamJB tarafından Nexus 6’dan LG G3’e başarılı bir şekilde uyarlandı. Bununla birlikte sadece belirli LG G3 cihazlarına indirme yapılabiliyor. Şu an için D858HK (Hong Kong), D855 (Avrupa Bölgesi) ve D850 (AT&T) bölgelerindeki cihazlara uygun.

G3’e şimdi V20 versiyonuna sahip Nexus 6 tabanlı Android 6.0 Marshmallow üçüncü geliştirici önizleme güncellemesi yapılabilir. G3, Android 6.0 Marshmallow ROM desteğine kavuşan ilk telefon olma şansını elde etti.

TeamJB ilk olarak 2.0 versiyonunu 16 Eylül’de birkaç onarım ve sistem performansı arttırılması ile piyasaya sürdü. Ayrıca, Android 6.0 Marshmallow ROM’u kamera uygulaması sorunları, açılma sorunları, 4G/LTE sorunları ve telefonun 30 dakika sonra kapanıp açılması sorunlarına çözüm getirdi.

lg-g3 android 6

LG G2’de Google’ın şimdiye kadar yama yapmadığı sorunlarını TeamJB’nin geliştirdiği ROM çözüyor:

Arama yaparken oluşan çökmeler

Mesaj uygulaması çökmeleri/açılmaması

İşlevsiz galeri

Çalışmayan 3G

Çalışmayan Uçuş Modu

Bluetooth hatası

NFC hatası

LG uygulaması zorla kapatma

İnternet ve diğer sistem sorunları

 

Yükleme yapmadan önce telefonda hafızasında bütün gerekli verilerinizin yedeklenebileceği kadar boş alanın olduğuna emin olun. Yüklemeye devam etmek için aşağıdaki adımları takip edin:

PC ve telefonunuza Android Marshmallow ROM’unu aşağıda ki bağlantidan indirin. Indirmeden önce cihaz seri numaranizi kontrol ediniz ve cihaz seri numarasina göre indirin. 

  • Telefonunuzun PC ile bağlantısını kesin ve açıksa kapatın.
  • Telefonu “Recovery Mode”da açın. Cihaz Root’lu ise Quick boot uygulaması ile recovery modunda açılmasını sağlayın ya da ses kısma ve güç tuşuna birkaç saniye basılı tutun.
  • Android yedeklemesi yapın.
  • TWRP recovery seçeneğinde iken “Wipe”ı sonra da “Advanced Wipe”ı seçin. Gelen ekranda “Dalvik cache, System, Data, Cache” ayarlarını seçin. Daha sonra silme seçeneği için ekranı kaydırın.
  • Ana Recovery menüsüne dönün ve silme işlemi bittiğinde “Install”ı seçin sonra Storage.\ seçeneğini seçin.
  • İndirilen dosyanın konumuna gidin.

Dosyayı seçin ve kuruluma başlayın.

Kurulum tamamlandıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

İndirme bağlantıları:

D855 ve D850 veya D858HK

Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here