2014 yılının amiral gemisi ve 2014’ün en iyi telefonu ödülünü alan LG G3, bugün, 2016’da hala üstün teknik özellikleriyle tercih edilebilir bir amiral gemisi olma özelliğini koruyor. Kullanıcıya sağladığı kolaylıkları, işlemcisi, ekran çözünürlüğü ve boyutları gibi teknik özellikleriyle piyasadaki diğer telefonlardan tamamen ayrılıyor. Özellikle fiyat-performans oranı da düşünülürse pek çok telefonun bu konuda önüne geçmiş durumda.

Ama her telefonda olduğu gibi LG G3’de de bazı sorunlar yaşanabilir. Telefonunuza çok sık uygulama indirilip silinmesi, arka planda çalışan bazı programları kapatmayı unutmak ya da telefonunuza istenmeyen yazılımların kurulması gibi nedenlerle telefonunuzda bir yavaşlama meydana gelebilir. Bunun için biz telefonunuza kurduğunuz programları takip etmenizi öneririz. Bir programı indirirken diğer kullanıcıların o uygulama hakkındaki yorumlarını ciddiye almanız ve uzgulama izinlerini dikkatlice incelemeniz gerekir.

  LG G3 Donma Sorunu Çözümü

LG G3 donma sorunundan kurtulmanız için önereceğimiz birkaç seçenek var;

lg-serisi

İlki, telefonunuzda arka planda çokça çalışan programlar telefonunuzun yavaşlamasına neden olur. Bu yüzden bu programları kapatmalısınız. Bunu için yapılacak işlem:

  • Ayarlar > Telefon Hakkında > Yapım Numarası yoluna gidin.
  • Bu basamağa geldiğinizde Yapım numarası kısmına yedi kere art arda tıklayın, Geliştirici Ayarları açılmış olacaktır.
  • Ayarlar‘a geri dönün. Döndüğünüzde, Ayarlar ekranının en altında göreceğiniz Geliştirici Ayarlarına girin.
  • Geliştirici Ayarları‘nın en altında bulunan Arka Plan İşlem Sınırı‘nı 0 (sıfır) yaparak uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.
  • Ek olarak, burada göreceğiniz pencere animasyonu ayarı, animatör süre ölçeği ve geçiş animasyonu ölçeğini de kapatabilirsiniz.

renkli-mobil

Yukarıdaki işlemi yapmanıza rağmen donma sorununu çözemediyseniz, LG G3 donma sorunu çözümü yapılması gereken bir şey daha var. Fabrika Ayarlarına Geri Dönme!

Telefon rehberi, fotoğraflar gibi telefonunuzdaki tüm bilgileri yedekleyin ve fabrika ayarlarına geri dönün.

Bunun için yapmanız gereken: Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla > Telefonu Sıfırla yoluna gidin. Telefonunuz yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here