Koreli teknoloji devi LG’nin amiral gemisi cihazları G5 ve V10, Amerikan Ulusal Bilgi Güvencesi Ortaklığı (NIAP) tarafından onay belgesi aldı. Bu onay, her iki cihazın askeri ve kurumsal odaklı ortamlarda kullanım için uygunluk sertifikası aldığı anlamına geliyor.

  LG G5 ve LG V10 Askeri Kullanıma Uygunluk Sertifikası

NIAP sertifikası alan cihazlar özellikle askeri alanda ihtiyaç duyulan kripto ve güvenlik kıstaslarını karşılamasıyla biliniyor. LG Mobile biriminin pazarlama bölümü başkanı ve global başkan yardımcısı Chris Yie de yaptığı açıklamada cihazları için güvenlik vurgusunda bulunarak, “Bugün biz LG olarak mobil cihazlar için yüksek güvenliğin kesin bir güvenlik platformuyla zorunlu olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu. Yie ayrıca bu sertifikanın mevcut cihazlar arasında LG G5 ve V10’un en güvenli mobil telefonlar arasına soktuğunu da belirtti.

NIAP sertifikası şu anda Türkiye, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Güney Kore ve Birleşik Krallık ülkelerinin de dahil olduğu 25 ülke tarafından tanınan bir standart. Bu standarta uyumlu olan mobil cihazlar arasında Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, Galaxy Note 5, LG G3, LG G4 akıllı telefonlar ve iOS 9 ile Windows 10 işletim sistemleri bulunuyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here