LG geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü LG V10 modelinin selefi olan LG V20 modelini 6 Eylül’de tanıtacağını açıkladı. Her gün yeni sızıntılar ile adından çokça söz ettirmeye ve Samsung Note 7 (6) haberlerini gölgede bırakmayı başaran LG V20 modeli, Amiral gemisi gibi üst düzey bir telefon olarak geliyor.

Hatırı sayılır kaynaların yayınladığı bilgilerde LG v20 yine selefi LG V10 gibi ön yüzünde Çift ekran ve Çift kamera bulunduracak. Daha önce 5,5 inç 1080p ekran gibi özelliklerle geleceği yazılıp çizilse de LG V10 modelinden daha üstün bir model olacağı kesinleşti. Zira bu yılın 3. çeyreğinde piyasaya sürelen Samsung Note 7 ve yakın zamanda Tanıtımı yapılacak iPhone 7 modellerine rakip olması için üstün özellikler ve çok iyi bir donanım ile gelmesi gerekiyor.

Phonesspot yayımladığı bilgilere göre ön yüzünde çift ekran ve kamera barındıracak. 5.7’inç  1440×2560 QHD çözünürlüğüne sahip ekranı olacağı düşünülüyor. Bir diğer önemli detay ve akıllı soru işareti bırakan detay ise, LG G5 gibi modülel bir yapısı olup, olayacağıydı. LG V20 modülel bir yapıya sahip olmayacağını söyleyebiliriz. Telefonun kasa, yani gövde yapısında ise bir değişikliğe gidilmeyeceği, LG V10’da kullanılan metal çerçeve ve plastik, polikarbon bir yapıya sahip olacağı düşünülmekte.

LG V10’da kullanılan 80’derece ve 120’derece geniş açılı selfi kameralarının çok iyi olmadığını biliyoruz. LG V20 ile ön kamerada daha iyi bir kalite ve yüksek çözünürlü yakalamak için LG V20 modelinde 8mp ön kamera kullanılacağını söyleyebiliriz. ikinci ekranan 2.1’inç 160×1040 çözünürlüğünde olacağı, ve yine sürekli açık olacağı söyleniyor.

En çok merak edilen özelliklerinden bir tanesi hangi işlemci kullanılacağı yönünde, LG G5’de kullanılan ve oldukça iyi geri dönüşler alınan Snapdragon 820 işlemci kullanılacağı düşünülüyor. Aynı zamanda LG G5 ile yakaladığı batarya süresini LG V20 modelinde de devam ettirmeyi düşünen LG, yeni telefonunda kaç Mah batarya kullanılacağı kesin olarak bilinmiyor. Bazı kaynaklar 4.000Mah batarya kullanılacağı yazılsa da. Snapdragon 820 işlemci kullanılacağı için daha düşük kapasiteli bir bataryanın bir tam günü karşılıyacağını söyleyebilirim.

LG V20 modelinde 4Gb ram ve 64Gb dahili hafıza kullanılacağı neredeyse kesin gibi düşünülüyor. LG bir değişiklik yapıp 128Gb modelini de piyasaya sürülebileceği akıllara gelmiyor değil. LG V10′ 16Mp kamare bulunuyor, Lg V20 modelinde 21Mp kamera kullanılacağı yazılsa da, benim düşüncelerim 18Mp bir kamera olacağı yönünde. LG V20’de 4 tane kamera barındıracağı da akıllara geliyor. LG G5’de kullandığı arka kameraları LG V20 modelinde görebiliriz.

Geçtiğimiz günler de LG yaptığı açıklama ile LG V20’nin Android 7.0 Nougat yazılımı ile satışa sunulacağını söylemiş, dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Android Nougat ile gelen yeni yazılım özelliklerini de hesaba katarsak, LG V20 bir amiral gemisi olacağını söyleyebilirim.

 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here