Apple ürünlerinin iOS işletim sistemine özel olarak geliştirilmiş olan Live Photos artık Android işletim sistemli telefonlarda da kullanılabilir hale getirildi.

iOS ve Android işletim sistemi birbirinden kaliteli uygulamaları içermektedir. İki işletim sistemi sahibide kendinde olmayan uygulamaların kendisinde de olması istediğini belirtmektedir ancak her program her işletim sistemine uymamaktadır.

Apple’nin merakla beklenilen iPhone 6S telefonu sonunda satışlara başladı ve iPhone 6S telefonu ile Live Photos özelliğide geldi. 3D Touch’un en çok kullanılması gerektiği bu uygulama merakla Android işletim sistemli telefonlar tarafından bekleniliyordu ve sonunda Live Photos uygulaması Android işletim sistemli telefonlara sunuldu.

Camera MX uygulamasının içinde bulabildiğiniz Live Shot’u rahatıkla kullanabilirsiniz. Ancak Camera MX uygulamasını indirebilmek için sürümünüzün en az Android 4.3 olması gerekmektedir.

Google Play Store ile Camera MX uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. iPhone 6S’lerde 3D Touch olduğu için çekimlerde kullanıcılar ekrana uzun süreli basılı tutuyordu. Android işletim sistemli telefonlar da bu özellik olmadığı için sizlede telefon ekranı yerine çekim yerine uzun süreli basarak aynı özellikleri kullanabileceksiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here