Microsoftun sahibi olduğu ve devam ettirdiği serisi Lumia’dan yeni bir seri daha geliyor. İşte Microsoftun ürettiği Lumia 650’nin incelemesi.

Microsoft Windows işletim sistemini yaparak dünyanın en zengin firması haline gelmiştir. Bilgisayarları çalıştırma konusunda en etkili işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows her geçen gün satışlarına artarak devam ediyor. Kazandığı para ile Microsoft yeni alanlara yeltendi ve son zamanlarda özellikle akıllı telelefon üretimine yeğlenen Microsoft son derece güzel bir atak yaptı diyebiliriz.

Uzmanların açıklamasına göre bilgisayarların ömrü bitiyor ve yakın bir gelecekte herşeyi telefonlar alacak işte bu haberin ardından pek çok firma telefon üretimini hızlandırdı ve telefonlarını daha kaliteli bir hale getirdi bunun yanı sıra pek çok yeni telefon firması çıktı. Microsoft’da aslında pazarda yeni bir telefon markasıdır.

Lumia serisini üreten Microsoft kullanıcıları şimdilik telefondan memnun ve yakın zamanda çıkacka olan Lumia 650 telefonun özellikleri ise şu şekilde.

5 inçlik HD ekran

Qualcomm Snapdragon 212 çipseti

1GB RAM

8GB depolama alanı

MicroSD kart desteği

8MP arka ve 5MP ön kamera

2.000mAh batarya

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here