Apple MacBook Pro özelliklerinin başında ekran kalitesi gelmekte idi.

Şimdiye kadarki en iyi masaüstü deneyimini tasarlamak. Ve bunu; muhteşem bir ekranı, işlemciyi, grafik teknolojilerini ve depolama özelliklerini, inanılmaz ince ve pürüzsüz bir kasanın içinde bir araya getirerek başarmak.” şeklinde lanse ettiği MacBook bilgisayarlar Apple çok sayıda şikayet getirdi.

Apple’ın bazı Macbook ve Macbook Pro modellerinde kullandığı ekranların sorunlu olması markanın bir “onarım programı” yapma yoluna sürükledi. Bu sorunlu Macbook’ların ekranları Apple tarafından ücretsiz bir şekilde değiştirilecek. Macbook kullanıcıları Temmuz ayında Apple forumlarında ilginç bir ekran sorununu dile getirmiş, ancak Apple’dan bekledikleri ilgiyi görmemişlerdi. Şimdi Apple MacBook’larda oluşan bu sıkıntıyı düzeltmeye karar verdi. Bu problem MacBook bilgisayar ekranlarının bir kısmında başlayan ve görüntüyü engelleyen lekelerin, zaman içinde büyüyerek tüm ekranı kaplayabilen bir ekran problemi. Lekelerin neden çıktığı veya lekeleri neyin tetiklediği hakkında hiçbir fikir ileri sürülemiyor, ayrıca lekeler her kullanıcıda farklı bir biçimde ve ekranın değişik bölgelerinde baş göstere biliyorlardı. Apple gelen şikayetlerin ciddi bir şekilde büyümesi üzerine sorunu çözmek için kullanıcılarına yardım elini uzattı.

Apple hakkındaki sızıntılarıyla tanınan MacRumors’un haberine göre Apple bu problemi gidermek için 2016 yılının Ekim ayına kadar Retina Ekran donanımına sahip MacBook ve Pro bilgisayarlar için Kalite Programı çerçevesinde bir Retina Ekran Değişim Programı başlatacak. Macbook veya Pro bilgisayarını 16 Ekim 2015‘ten sonra satın alanlar veya 2016 Ekim ayına kadar 3 yıllık garanti süresini doldurmayanlar Apple’ın bu değişim programı kapsamında destek alabilecek.

Şayet sizde MacBook veya Pro bilgisayar sahibi iseniz ve ekranınızın “kaplamasında” baloncuklar, lekeler, yıpranmalar ve bolluklar ile karşılaşıyorsanız bu onarım programı kapsamındasınız demektir. 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here