Macbook Pro TouchPad Piano Uygulaması

0
131

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkarılan yeni MacBook Pro‘da ilk dikkat çeken şey kesinlikle TouchBar adı verilen dokunmatik ekran çubuğu oluyor. Klavyenin hemen üst kısmında yer alan bu dokunmatik yüzey sayesinde kullanıcılar bir nevi seriyi hem dokunmatik olarak hem de standart bilgisayar olarak kullanabilecek. Bu TouchPad aynı zamanda Photoshop, Microsoft Office, Final Cut gibi bilgisayar kullanıcılarının sıklıkla kullandığı birçok programın işlevsel özelliklerinin kolaylıkla kullanılabilmesini sağlıyor.

  MacBook Pro touchpad piano

TouchBar üçüncü kişiler tarafından geliştirilebilecek uygulamalara açık ve uygun olarak geliştirilmiş bir yüzey. Graham Parks of Utsire Software şirketi de bu yüzey için bir uygulama geliştirmiş, uygulamaya TouchBar Piano adı verilmiş. Bu uygulama basit bir şekilde TouchBar’a bir piyano ekliyor ve dokunmatik yüzeyi sayesinde kolay bir şekilde TouchBar’da beliren notalara basarak piyano çalınmasını sağlıyor.

TouchBar Piano çoklu dokunmatik özelliğini destekliyor, uygulamada akustik ve elektronik piyano seçenekleri de ayrı olarak sunulmuş. Kullanıcı hangisiyle çalışmak isterse seçiyor ve notalar buna göre çıkıyor. Aynı zamanda uygulama içerisinde birbirinden farklı 128 araç bulunduruyor. Örneğin piyano seslerine ek olarak, arkaya fon olarak kullanabileceğiniz çeşitli enstrüman sesleri de var, isterseniz bunları da kullanabilip tek başınıza bir orkestra oluşturabiliyorsunuz. Uygulama şu an piyasaya ücretsiz olarak sunulmuş bulunmakta. Aynı zamanda bahsettiğimiz bu bilgisayarının fiyatının 11 bin TL’ye kadar çıkabildiğini de belirtmemiz gerek.

Eğer TouchPad özelliğine sahip bir MacBook’unuz varsa uygulamayı buradan indirebilirsiniz, eğer yoksa ve uygulamanın neler yapabildiğini merak ediyorsanız lütfen paylaştığımız videoyu izleyin.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here