Bilgisayardaki bir hatadan dolayı Washington’dan 2002 yılından bu yana kadar çıkan mahkumların pek çoğu erken tahliye olmuş.

Hayatımız teknoloji olduğu için artık herşey bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Hastanedeki kayıtlarımız, eğitim kayıtlarımız… aklınıza gelen tüm alandaki kayıtlarımız artık kağıt olarak değilde bilgisayar kaydı olarak sisteme işleniyor. Ancak bu durumun bazı sıkıntıları da olmuyor değil örneğin yapılan ufak hatalar büyük zararlara sebep olabiliyor.

Bugün Washington Department of Corrections hayatlarının en büyük hatasını yaptığını açıkladı. Yapılan açıklamada hapishane deki mahkumların bilgilerinin kayıt edildiği bir bilgisayardaki hata yüzünden 2002 yılından bu yana çıkan bazı mahkumların bilgisayar hatası yüzünden erken tahliye olduklarını söyledi.

Hatanın kendilerinden kaynaklanmadığını ve bilgisayardaki hata yüzünden olduğunu açkılayan Washington Department of Corrections 2002 yılından bu yana kadar hapisden çıkan tutukluların 3’te 1’inin bilgisayar hatası yüzünden erken tahliye edildiğin ve rakamın oldukça büyük olduğunu da açıklamasının arasına ekledi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here