Meizu Türkiye’de ilk olarak 2009 yılında Yüksel Elektronik garantisiyle satmaya başladığı MP3 Player’larıyla tanınmıştı. Çin merkezli olan Meizu, adını tüm dünyaya ise ürettiği akıllı telefonlarla duyurmayı başardı. Bu aralar Meizu’nun ürettikleri diğer büyük firmaların ürettiği akıllı telefonların gerisinde kalmış olsalar da, Meizu adını tekrar gündeme getirmek için büyük bir hamle yaptı. Meizu çift ekran patenti aldı.

Meizu Çift Ekran Patenti Aldı

Meizu bundan çok kısa bir süre önce çift ekranlı telefon üretilebildiğini göstererek bunun patentini aldı. Üretilecek telefonlarda yer alması planlanan bu ikinci ekranın kullanım mantığı, dünyanın ilk çift ekranlı ve daima açık telefonu olarak tanıtılan YotaPhone serisiyle aynı denilebilir. LG markasına ait V10 ve V20 modelli telefonlarda, telefonun arka tarafında orta kısımda bir ekran daha bulunacak. Bu, telefon ters koyulduğunda bile arka tarafında bulunan ekran sayesinde içerik takibi yapabilmeyi mümkün hale getirecek.

Telefona yerleştirilecek bu ikinci ekranın boyut olarak küçük olması planlanıyor. Bundan dolayı telefonu güç tasarrufu modunda kullanırken ekranın başarılı bir performans sunması bekleniyor. İkinci ekranın aynı zamanda mBack özelliğine de sahip olacağı tahmin ediliyor. mBack çoğu telefonda kullanılan standart geri dönme tuşuyla karşılaştırıldığında çok daha işlevli bir buton olarak görülüyor. Bu özelliğin ikinci ekrana nasıl yansıtılacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here