Siri ve Cortana’ya büyük bir rakip WhatsApp’dan geliyor. Adının Mekan Asistanı olacağını öğrendiğimiz uygulamanın çok kaliteli geleceğini öğrendik

Özellikle Siri başta olmak üzere Cortana ve Google Asistan gibi uygulamaların kullanıcılar tarafından oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz. Apple kullanııclarının sürekli olarak kullandığı Siri’ye Apple’de oldukça önem veriyor çünkü kullanıcılarının önemsediği bir uygulamayı firmada önemseyecektir.

Siri ve Cortana son zamanlarda bu kategoride oldukça çekişme yapan iki iddaalı uygulama diyebiliriz. Ancak şimdi yeni bir rakip daha geliyor ve bu rakip WhatsApp olacak diyebiliriz. Mekan Asistanı çıktığınad WhatsApp ile Facebook’u birleştirecek ve Mekan Asistanı uygulaması konumunuzu Facebook üzerinden bulacaktır.

Mekan Asistanı diğer uygulamalardan çok daha farklı. Çalışma şekli ise şu şekilde diyebiliriz. Gitmek istediğiniz mekanı Mekan Asistan uygulamasına söylüyorsunuz ve Mekan Asistan uygulaması sizin için araştırmalar yaparak size samimi bir şekildeki gitmek istediğiniz mekan hakkında detaylı bilgi aktarıyor. Diğer uygulamalardan çok farklı olması amacının değişik olmasının yanında birde size daha samimi bir program olmasından kaynaklanmaktadır.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here