Microsoft, yeni nesil işletim sistemi Windows 10’u geliştirerek kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Gerek düzenlediği kampanyalar ile, gerekse gün gün yaptığı geliştimeler ile Windows 10 işletim sistemli cihaz sayısını arttırmaya devam ediyor.

Bu tür kampanyalar Microsoft’un ve diğer firmaların sıklıkla kullandığı strateji olmaya başladı. Bu gibi çalışmalar ile kullanıcı sayısını arttırmayı planlayan firma, yeni kampanyasıyla bu çalışmalara devam ediyor. 20 Ekim’e kadar eski dizüstü bilgisayarınızı veya All-in-one bilgisayarını Microsoft Store’a getirir ve 599 dolarlık alışverişiniz için hediye çeki verecek.

Getirdiğiniz eski bilgisayarınız Windows işletim sistemli bir cihaz ise 200 dolarlık bir hediye çeki alabilirsiniz. Tabi bu kampanya kapsamında firmanın belli şartları var. Bunlar getirdiğiniz bilgisayarın 6 yıldan eski olmaması ve boyutunun en az 11.6 inç olması gerekmekte. Kampanya kapsamında olan ülkeler ABD, Kanada, Hindistan, Brezilya, Fransa, Almanya ve Tayvan.

Microsoft, en yeni işletim sistemi Windows 10’da kullanıcılarına yerel anlamda uygun bir arama deneyimi sunmak hedefiyle Yandex’i tercih etti. Microsoft ve Yandex, Türkiye, Rusya, Belarus, Kazakistan, Ukrayna ve bölgedeki daha bir çok ülkede insanların Windows 10 ile daha özel bir kullanıcı deneyimi yaşayabilmeleri için stratejik bir iş birliğine gittiklerini duyurdu. Windows 10 işletim sistemli cihazlarda yer alan Microsoft Edge ve Internet Explorer (IE) tarayıcılarında Yandex varsayılan açılış sayfası ve arama motoru olarak sunulacak. İki şirket arasında yapılan anlaşma ile Microsoft, Windows 10 işletim sistemli cihazlarda Yandex arama motoru ile kullanıcılara yerel bir arama deneyimi sunacak. Anlaşmanın geçerli olduğu ülkelerde kullanıcılar Windows 10’un sunduğu avantajları özel bir Yandex tanıtım sayfası üzerinden görebilecek, bu sayfa üzerinden Windows 10’u resmi olarak indirip, kullanabilecekler.

Bu konu ile ilgili Yandex CEO’su Arkady Volozh: “Windows 10 başarısını çoktan kanıtladı ve büyüme potansiyeli olduğunu da net biçimde gösterdi. Microsoft‘un yerel pazarlarda güçlü oyuncularla iş birliği yapmaya hazır olmasının etkisi de burada önemli bir rol oynuyor. Bu yeni anlaşma, Microsoft ile geçmişe dayanan iş birliğimizin gelişim sürecinde beklenen bir adım ve ürünlerimizin yüksek kalitesini de doğrular nitelikte.” açıklamasında bulundu.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here