Toplu taşıma uygulaması olarak bilinen Moovit uygulaması sonunda çıktı. Bu uygulama ile artık durakta bekleme günlerimiz son bulacak

Artan trafik pek çok kazayı beraberinde getiriyor oysa bilinçli bir şekilde şahıs arabalarımızı kullanmak yerine toplu yaşıma araçlarını kullansak şehirlerin trafik durumunu yarı yarıya azaltırız. Ancak durakta bekleme derdi herkes tarafından şikayet edilen başlıca konulardan bir tanesidir.

Nitekim bazı belediyeler bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin EGO gibi büyük toplu taşıma hizmeti veren kuruluşlar kendi uygulamalarını yaparak halkın durakta bekleme derdine son veriyor. Moovit’de bu alanda yeni çıkmış uygulamalardan bir tanesidir ve gerekli firmalarla anlaşıp araçlara çip koyduktan sonra pek çok toplu taşıma araçlarına binmek için durakta beklmeyeceğiz ilk aşama da anlaşılmak istenilen firmalar ise şunlar; Ankara Metrosu, Ankaray, Antalya Halk Otobüsleri, Antalya Ulaşım, Antobüs, Beyden, Bursa Teleferik, BURULAŞ, Dentur, Dolmuş, Düzce Belediyesi, EGO, ESHOT, HAVAŞ İDO, İETT, İstanbul Ulaşım, İZBAN, İzmir Metrosu, Kayseray, Kubis, Marmaray, Mavi Marmara, Metrobüs, Minibüs, Prenstur, Şehir Hatları, TCDD, Turyol.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here