Telefon piyasasına akıllı telefonlar yokken lider markalar Motorola, Nokia, Sony Ericson ve Samsung’du ancak akıllı telefonların sunulmaya başlaması ile piyasada ünlü markalardan sadece Samsung kalabildi

Pek çok telefon üreticisi akıllı telefonların çıkmasına öfkelendi diyebiliriz çünkü yeni nesil telefonların çıkması ile eski tip telefonlar alınmamaya başlandı ve hali hazırda telefon modeli olmayan pek çok firma batma düzeyine geldi.

Pek çok firma yeni model akıllı telefon üreteyim derken epey zaman kaybı yaşadı ve adı artık unutulur oldu tabi bazı firmalarda bütçe yetersizliği nedeni ile çekilmek zorunda kaldı.

Motorola ülkemizde eskiden oldukça kullanılan telefonlar arasında yer almaktadır. Ancak uzun süredir bu firmadan bir telefon sunumu göremedik. Zaten firma kapandı gibi bir şeydi ancak geçtiğimiz aylarda Lenovo’nun Motorola’yı satın alması ile birlikte Lenovo firması CES 2016 tanıtım etkinliğinde Motorola konusunad kesin bir açıklık getirdi. Yaptıkları açıklama da Motorola adında artıkbir telefon çıkmayacağı ve marka adının Moto by Lenovo şeklinde değiştirileceğini vurguladı. İlerleyen günlerde daha detaylı açıklamalar yapılarak Moto by Lenovo markasını duyacağımızdan eminiz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here