Motorola’nın Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi alacak Akıllı Telefonları

Her kullanıcı Android’in bir sonraki geliştirilmiş, yenilikler eklenmiş ve yeni görsellik sunan sürümüne adım atmak için heyecan duyuyor. Android 6.0 Marshmallow’un son versiyonunu Google resmi olarak bu haftanın başlarında açıkladı ve güncellemeyi alacak telefonların listesi de yayınlandı. Android 6.0 güncellemesini önümüzdeki hafta telefonlarımıza kurabileceğiz. Birkaç  gün önce HTC hangi telefonlarının Marshmallow güncellemesi alacağını duyurdu. Motorola da bu güncellemeyi alacak cihazlarının listesini yayınlayan 3. firma oldu.

 

Motorola yazılım ürünleri sorumlusu Björn Kilburn bloğunda şunları paylaştı;

“Android’in yeni versiyonunun piyasaya sunulması bizim için kendi “Moto Enhancement” yazılım geliştirmelerimizin Android birbiriyle nasıl uyumlu olduğuna göz atmak için çok iyi bir fırsat oldu. Android 6.0 Marshmallow bizim de geçmişte geliştirdiklerimize benzer bazı yeni güzel özellikler bulunduruyor. Örneğin ‘Ses ve Uyarılar’ ayarının altında ‘Rahatsız Etme’ seçeneğini bulacaksınız, bu seçenekle toplantıda ya da uyurken rahatsız edilmeyeceksiniz. Bu ‘Moto Assist’ özelliğine benzediği için, biz de M’ye geçerken güncellemenin bir parçası olarak Moto Assist’i kaldırıyoruz.”

moto-x-android 6

Motorola, daha önce Lollipop görücüye çıktığı zaman da gösterdiği gibi, her zaman çok hızlı bir şekilde güncellemerle kullanıcılarının yazılım açıklarını kapattı. Marshmallow paketi de Doze Mode, Google Now on Tap, Android Pay desteği, Direct Share, daha kolay ses kontrolü, Parmak izi desteği ve dahasını barındırıyor. Diğer bir yandan Motorola yeni güncelleme ile önemli bir karar alarak kendi uygulamaları olan Moto Assist, Motorola Migrate ve Moto Connect’i kaldırıyor.

Aşağıdaki listede Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alan telefonları bulabilirsiniz.

2015 Moto X Pure Edition (3rd gen)

2015 Moto X Style (3rd gen)

2015 Moto X Play

2015 Moto G (3rd gen)

2014 Moto X Pure Edition ABD (2nd gen)

2014 Moto X Latin Amerika, Avrupa ve Asya2 (2nd gen)

2014 Moto G ve Moto G 4G LTE2 (2nd gen)

DROID Turbo

2014 Moto MAXX

2014 Moto Turbo

Nexus 6

 

Firma henüz Marshmallow güncellemesinin ne zaman erişilebilir olacağını duyurmadı. Ancak, Moto X 2. Gen güncellemesi birkaç gün önce onaylandı. Bu da Motorola mühendislerinin OTA güncellemesinin çoğunluğunu hallettiklerinin belirtisi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here