Microsoft, Nokia’nın çift SIM kartlı ve flaşlı ön kamerası bulunan 230 modelini tanıttı. Nokia 230, Lumia serisine ait olmamasına rağmen dış görünümü oldukça güzel, kumlanmış arka kapağı ve polikarbon gövdesiyle sadece 91.8 gram ağırlığında ve 10.9mm kalınlığında. Hem tek hem de çift SIM kartlı iki ayrı modeli bulunan telefonda 2.8 inç QVGA ekran, 2G, FM radyo, Bluetooth v3.0 ve microSD kart ile 32GB’a kadar arttırılabilir hafızaya sahip.

Telefonun hem arka hem de önde 2MP çözünürlüğe sahip kamerası mevcut ve her ikisinde de LED flaş aydınlatmanın bulunması ilgi çekici özelliklerinden. Böylece açık ve kapalı alanlarda çok daha iyi fotoğraf çekmeyi sağlıyor. Nokia 230, 1200mAh kapasiteli bataryası ile 27 gün bekleme modunda kalabiliyor.

İşletim sistemi olarak Nokia 30+ sistemini kullanıyor ve her ay içerisinde Assasin’s Creed Brotherhood ve Midnight Pool’un bulunduğu bir adet Gameloft oyununu bir yıl süre ile bedavaya indirebiliyorsunuz. Opera Mini tarayıcı, Bing Arama, MSN Hava uygulamaları önceden yüklenmiş olarak telefonla birlikte geliyor.

Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIM modelleri gümüş ve koyu gümüş renk seçenekleri ile kullanıcılarla buluşacak. Fiyat olarak vergiler hariç 55$ fiyat ile piyasaya çıkacak. Çıkış tarihi ise Asya ve Orta Doğu için Aralık ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Türkiye için henüz gelip gelmeyeceği belli değil, eğer gelirse 150-250 TL aralığında bir fiyatı olmasını bekliyoruz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here