Panasonic dayanıklı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken tabletleri Panasonic Toughpad FZ-N1 ve FZ-G1’i geçtiğimiz haziran ayında piyasaya sunmuştu. Şimdi ise bu tabletlerin dayanıklılığını kanıtlarcasına bir test yapmaya karar veri ve bu 2 tableti uzaya gönderdi. Tabletler testi başarıyla geçtiler ve Panasonic ürünlerinin dayanıklılığı konusunda zor bir testten geçerek büyük bir başarı elde etmiş oldu.

Panasonic Toughpad tabletlere -26 derecede test

Tabletler bu yolculuğu kaydeden özel kameraların bulunduğu birer meteoroloji balonundan sarkıtılarak uzaya gönderildiler, yaklaşık 34 bin metre yüksekliğe ulaştılar ve burada -67 dereceye kadar inen bir soğuğa maruz kaldılar. Daha sonra balonun patlamasıyla birlikte saatte 250 mili aşan bir hıza ulaşarak yer yüzüne düştüler. Firmanın yaptığı açıklamaya göre 2 tablet de bu düşmenin etkisine karşı hala tam kapasite çalışmaya devam ediyorlardı.

Panasonic firmasının Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Ürün Müdürü Jon Tucker ise, tabletlerin jetlerin normal uçuş yüksekliğinden 3 kat daha fazla bir yüksekliğe ulaşarak özel kıyafetler olmadan hayatta kalabilmenin mümkün olmadığı yakın uzay denilen bölgeye ulaştıklarını ve hızlı düşüşe rağmen tabletlerde birkaç çizik dışında hiçbir hasarın meydana gelmediğini belirtti.

Panasonic bu tabletleri en zorlu koşullarda hizmet verebilmesi amacıyla tasarladı, o yüzden dayanıklılığı konusunda ekstra bir özen gösterdi. Tabletler şu an askeriye, acil servis, taşıma, kamu hizmetleri ve ulaşım gibi birçok sektörde kullanılıyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here