Pepsi P1 Android telefonlarıyla 20 ekimde akıllı telefon pazarına giriyor.

Reuters’tan ulaşan bilgilere göre göre PepsiCo kısa süre içerisinde Çin’de Android tabanlı akıllı telefonunu piyasaya sürecek. PepsiCo yerel bir akıllı telefon satıcısı ile anlaşarak üretilen cihazlara kendi ismini verecek.

Pepsi sözcüsü “Geçmişte dünya çapında Pepsi lisanslı kıyafet ve aksesuarlarda olduğu gibi şimdilik sadece Çin içerisinde satışa sunulacak” dedi.

Firma ilk akıllı telefonun Pepsi P1’i 20 Ekim tarihinde kez tanıtmayı planlıyor. Sızdırılmış teknik özellikleri ve telefon görüntüleri elimizde. Pepsi P1 5.5 inç Full HD 1080P ekran, 1.7GHz MediaTek MT6592 işlemci, 2GB RAM, 16GB dahili hafıza, 13MP ve 5MP kameralar, 3000mAh batarya ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya çıkacağı söylenmekte.

Aynı kişi “ PepsiCo’nun telefon üretim işine girmek gibi bir düşüncesi yok” dedi.

Fotoğraflara bakarak ön tarafta alt kısımda kapasitif tuşlar, arkada kameranın altında parmak izi okuyucu var ve 0.3inç kalınlığında olacağı söyleniyor. Telefon özellikleri kağıt üzerinde iyi görünüyor, ancak nasıl performans vereceğini görmek için beklememiz gerekiyor. Çıkış fiyatı 205$ civarında olması bekleniyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here