Oyuncular için özel olarak bilgisayarlar ve ekipmanlar üreten Razer firması, CES 2017’de son bilgisayarı olan ve üç ekranlı dizüstü bilgisayarını tanıttı. Razer firmasının üç ekranlı bilgisayar fikri kullanıcılarda heyecan uyandırdı.

Masaüstü bilgisayarlarda karşılaştığımız çoklu ekran özelliği tasarımcılar ve gamerlar için oldukça kolaylık sağlamakta. Razer bunu dizüstü bilgisayarlara uyarlayarak aynı zamanda bir ilke imza atmış oldu.

Razer Üç Ekranlı Bilgisayar Özellikleri

Razer Project Valerie adı verilen bilgisayar her biri 4K çözünürlüğe  ve 17.3 inç büyüklüğe sahip 3 ekran bulunduruyor. Bilgisayar aynı zamanda bir mobil masaüstü bilgisayar olarak da sınıflandırılabilir. Ekran kartında ise NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU kullanılmış, toplamdaysa 11520 x 2160 çözünürlük sunuyor. Project Valerie’de Surround View teknolojisi kullanılmış, bu sayede çalıştırılan programlar veya oyunlar tek ekran üzerinden çalıştırabildiği gibi 3 ekrana da yayılmasını sağlayarak geniş görünümlü bir deneyim sunabiliyor.

Bilgisayarda ekranların katlanarak birleştirilip kolayca taşınabilmesi için küçültülebilir özel bir tasarım kullanılmış. Oldukça dayanıklı olarak üretilen alüminyum tutucular sayesinde bilgisayardaki yan ekranlar oldukça kolay bir şekilde kilitlenip açılabiliyor. Ekranları kilitledikten sonra kasa rahat bir şekilde taşıma çantasına yerleştirilebiliyor, böylece bilgisayar istenilen yere kolaylıkla taşınabiliyor. Razer Project Valerie ekranlar kapatılıp kilitlendiğinde 3,8 cm kalınlığa ulaşıyor ve toplam 5,4 kg ağırlığında. 

Razer Project Valeire’nin fiyatı ve çıkış tarihi için ise henüz resmi bir açıklama yapılmamış.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here