Google tarafından geçtiğimiz ay duyurulan ve ilk Nexus cihazlarda yayımlanan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi için Samsung’da kendi cihazları için güncelleme tarihini açıkladı.

Samsung kullanıcıları da bir an önce Android 6.0 Marshmallow güncellemesine kavuşmak istiyorlar. İnternete düşen son sızıntılar ile Samsung akıllı telefonların Marshmallow güncelleme tarihleri belli oldu diyebiliriz.  Samsung Galaxy serisi cihaz kullanıcılarının Android 6.0 güncelleme tarihini bilmek kadar güzel bir şey yoktur sanırım.

Tahmin edeceğiniz gibi ilk güncellemeyi Samsung’un en son çıkan amiral cihazları alacak ve bu güncelleme alt seviye amiral gemisi cihazlara kademe, kademe dagıtılacak.

samsung android 6.0 marhmallow güncelleme

Galaxy Note 5 & Galaxy S6 Edge Plus, önümüzdeki ay güncellemeye kavuşarak Samsung Galaxy ailesinin ilk Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alan cihazları olacak. Hemen ardından, yine birinci kademe kapsamında Galaxy S6 ve S6 Edge güncellemeleri almış olacak. Bu cihazlar için güncelleme tarihi ise Ocak 2016. Bir ay sonra, Şubat ayında ise bu sefer güncelleme sırası Galaxy Note Edge ve Galaxy Note 4’e gelecek. Birinci kademenin son cihazları olan Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ise henüz teknik onayı beklemekte (yapılan bazı sızıntılara göre bu iki model Mart ayında güncelleme alacak).

2. Kademede Galaxy cihazları şu şekilde; Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7 ve Galaxy E5. Bu modeller de şu an için teknik onayı beklemekte, yani kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak şimdiden yapılan pek çok sızıntı ve söylentide telefonların güncelleme tarihlerinin birinci aşamayı takip edecek şekilde olduğunu söylemekte.

samsung android 6

Galaxy A8 ve Galaxy A7‘nin Nisan ayında, Galaxy A5 ve Galaxy A3’ün Mayıs ayında, 2. Kademenin son modelleri olan Galaxy E7 ve Galaxy E5’in ise Haziran ayında Marshmallow güncellemesine kavuşması beklenmekte. Tabii dediğimiz gibi; ilk kademede ki Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ile ikinci kademedeki cihazların çıkış tarihleri şu an için söylentiden ibaret. Ancak mobil cihaz sektöründe söylentilerin ne denli önemli olduğunu bildiğimizden, bu tarihleri bilmekte fayda var.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here