Samsung, giriş ve orta seviyedeki Android cihazlarını yeniliyor. Yeni model aileleri üzerinde çalışan firma son olarak Galaxy O ailesi ile gündeme gelmişti. Sanal gerçeklik üzerine özelleştirilen modellerin yer alacağı Galaxy O serisi merakla beklenirken, bir başka model gün yüzüne çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy J üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Model sayısını arttırarak daha fazla satış elde etmeyi hedefleyen Samsung, Galaxy J serisine yeni bir üye daha katıyor. Geçtiğimiz ay J2’yi duyuran Samsung, şimdi ise kollarını J3 için sıvamış durumda. Sızan bilgilere göre Samsung’un Galaxy J serisinin yeni üyesi olan J2’yi duyurmasının ardından henüz bir ay geçmeden bu serinin bir sonraki telefonu olması beklenen Samsung Galaxy J3 GeekBench testlerinden geçti ve Samsung yeni telefonu J3’de J2’ye göre bazı yükseltmeler yapmış durumda. Sızıntının kaynağı GFXBench isimli performans uygulaması testi. GFXBench, test edilen cihazların teknik özelliklerini internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Bazen henüz piyasaya çıkmamış cihazlar bu şekilde ortaya çıkıyor.

GFXBench testinde görüntülenen modelin en dikkat çeken özelliği ise, telefonun ekran çözünürlüğü ve boyutu.

J2’de de gördüğümüz gibi Super Amoled teknolojisi kullanılacak olan ekran J2’nin ekranına göre 0.3″ daha kalın olacak. (J2=4.7″; J3=5″) Büyütülen bu ekranda çözünürlük de değiştirilecek. Galaxy J2’de 540 x 960 pixel çözünürlüğünde olan ekran Galaxy J3’de 1280 x 720 pixel olarak karşımıza çıkacak. Yonga seti olarak J2’de kendi üretimi yonga seti olan Exynos 3475‘i kullanan Samsung, Galaxy J3’de bu görevi Qualcomm’un Snapdragon yonga setine devretmiş durumda.

64-bit  hızlandırılmış Cortex-A53 işlemciye sahip Snapdragon 410 yonga setinin kullanılacağı Galaxy J3, 1GB RAM ile desteklenecek. 8MP arka, 5MP ön kamera ile gelmesi beklenen Galaxy J3’de 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunmakta.

Bunlara ek, 8 MP arka kamera ile gelen cihaz, ön kısmında ise 5 MP görüntüler yakalayabilen bir kameraya yer veriyor. J2 ve J7 modelleri arasında kendisine yer edinecek olan J3’ün henüz resmi bir şekilde duyurulmadığını ve bu nedenle bahsi geçen bilgilerde değişikliklerin yaşanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here