2016’nın ikinci yarısında Google Nexus akıllı telefonlar ile hayatımıza giren Android 7.0 Nougat işletim sisteminin Samsung Galaxy Note 5’e ne zaman geleceği hala merak konusu iken Samsung Galaxy Note 5, Android 7.0 Nougat ile GFXBench testlerinde görüldü.

Bu haberden de anlayacağımız üzere Samsung firması Galaxy Note 5 için Andorid 7.0 Nougat testlerine başlamış. Ancak GFXBench’te model numarası değiştirmek bir hayli kolay olduğu için Samsung firmasında gelecek açıklamaya kadar bu haberin doğruluğunun tartışılır olduğunuda söylememiz gerekir.

Geçtiğimiz hafta da Samsung Galaxy S6, Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile GFXBench’te görülmüştü. Samsung Galaxy S6 için firmware yayınlandığı için testin geçerliliğine kesin gözüyle bakılıyor.

samsung
Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat GFXBench

  Samsung Galaxy Note 5 Android 7.0 Nougat’a ne zaman kavuşacak?

Samsung’un başlattığı beta programına katılan kullanıcılar Samsung Galaxy S7 cihazları için Android 7.0 Nougat güncellemesini aldı ve yakın bir zamanda da yeni işletim sisteminin tam sürümünü kullanmaya başlayacaklar. Ancak Andorid 7.0 Nougat işletim sisteminin Galaxy Note 5’e ne zaman geleceği hala soru işaretleri barındırmakta.

Bunların dışında Samsung firması Android 7.0 Nougat güncellemesini öncelikle Samsung S7 ve Samsung S7 Edge (ki Samsung Beta programına sahip olan S7 kullanıcıları Andorid 7.0 Nougat kullanmaya başladılar),  Samsung S6 serisi, Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung A (2016) serilerininde Android 7.0 Nougat güncellemesi alacağını duyurmuştu.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here