2015’de piyasaya çıkan Samsung Galaxy Note 5; 2.1 GHz frekansında çalışan Exynos 7420 Octa işlemcisi, 4 GB RAM kapasitesi, 5.7 inç 1440×2560 px çözünürlükteki Süper AMOLED ekranı, %75.9 ekran-kasa oranı ve cam tasarımıyla oldukça şık görüntüsüyle beraber başarılı teknik özellikleriyle de dikkat çeken Samsung Galaxy Note 5, bugün, 2016 yılında hala en çok satan akıllı telefonlardan biri olma özelliğini korumakta. Peki Samsung Galaxy Note 5’in Tüm gücüne hükmetmeye var mısınız? Eğer cevabınız evet ise sizin için hazırladığımız Samsung Galaxy Note 5 Root rehberi‘ni takip edin!

  Samsung Galaxy Note 5 Nasıl Rootlanır?

 1. Öncelikle aşağıdaki dosyaları indirin.
 2. Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bilgisi yolu altındaki Yapım Numarası‘na 7 kez art arda basarak Geliştirici Seçenekleri’ni aktive edin.
 3. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri konumuna giderek OEM İle Kilit Açma’yı aktif hale getirin.
 4. Telefonunuzu kapalı konuma getirin, ses kısma ve home tuşuna basarken güç tuşuna basarak telefonunuzu download modda açın ve ardından telefonunuzu bilgsayarınıza bağlayın.
  0
 5. İlk adımda indirdiğiniz Odin zipini bir klasöre çıkartın ve Odin_xxx.exe programını yönetici olarak çalıştırın.
 6. Ardından yine ilk adımda indirdiğiniz telefonunuz ile uyumlu kernel zipini de bir klasöre çıkartın, .md5 uzantılı bir dosya elde edeceksiniz. Odin ana ekranındakidaki AP butonuna tıklayın ve zip dosyasından çıkarttığınız .md5 uzatılı dosyayı seçin.
  2-1
 7. Odin’in Options sekmesinden Auto Reboot ve F.Reset Time seçeneklerini etkinleştirin.
 8. Re-partition seçeneğini devre dışı bırakın.
 9. Start butonuna tıklayarak root işlemini başlatabilirsiniz.
 10. Telefonunuz yeniden başladığında telefonunuz rootlanmış olacaktır.

Hepsi bu kadar! Eğer isterseniz Google Play’den SuperSu uygulamasını da indirerek root yetkisi isteyen uygulamaları kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here