Geçtiğimiz ay Samsung, uygun fiyatlı yeni modeli Galaxy On7’yi Hindistan’da piyasaya sürdü. Telefon özellikleri itibariyle giriş seviyesinde ve 200$ fiyatında olmasına rağmen kaliteli çekimler yapan 13MP f/2.1 diyafram açıklığına sahip bir kamerası var.

Samsung-Galaxy-On705

Diğer Samsung modellerine benzer kamera arayüzüne sahip On7 Android Lollipop sistemini kullanıyor.  Galaxy On7’nin kamerasında Otomatik, Pro ( Beyaz dengesi, ISO ve pozlama süresini ayarlamaya izin veren mod), Panaroma, Seri çekim ve yüz güzelleştirme modlarının yanında çeşitli kamera efektleri ve zamanlayıcı bulunmakta. Bütün bu seçeneklere rağmen HDR modu bulunmamakta.

Fotoğraf kalitesine gelirsek, gün ışığında renk ve detaylarda oldukça güzel sonuçlar veriyor. Makro çekimleri de diyafram açıklığı sayesinde güzel ve hoş arka plan bulanıklık efekti sağlıyor, ancak odaklaması biraz zaman alıyor. Zayıf ışık çekimlerinde ise normal olarak biraz kirlilik oluşuyor ancak fotoğraflar çok da kötü değil. Flaşlı çekimleri LED aydınlatması sayesinde iyi ışık sağlıyor ve çok parlak olmasına neden olmuyor.

5MP çözünürlüklü ön kamerasında ise f/2.2 diyafram açıklığı değeriyle 120 derecelik geniş açılı fotoğraflara olanak sağlıyor. Işık az olduğu zamanlarda ön kamera çok iyi sonuçlar vermiyor, kirlilik biraz fazla olduğundan detaylar da çok seçilemiyor.

Videolarda ise 1080p Full HD 30 fps videolar kayıt edebiliyor. Video kalitesi yeterince iyi ve renkleri keskin. Ses kalitesi ise ikinci bir mikrofonu olmadığından dolayı çok net değil.

Sonuç olarak arka kamera oldukça iyi olmasına rağmen ön kamera istenilen sonuçları vermekte zorlanıyor ama kalitesi ortalamanın altına düşmüyor.

Daha detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıdaki fotoğraf ve vşdeo örneklerine göz atabilirsiniz.

 

Gün ışığı

Samsung-Galaxy-On7-Sample-1_daylight

Samsung-Galaxy-On7-Sample-2_daylight

Makro

 

Samsung-Galaxy-On7-Sample-4_macro

Zayıf Işık

Samsung-Galaxy-On7-Sample-7_low-light

Flaş

Samsung-Galaxy-On7-Sample-9_flash

Ön Kamera

Samsung-Galaxy-On7-Sample-11_front-camera

 

Video

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here