Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden birisi olan Samsung, diğer teknoloji devlerinin aksine “her satılan kardır” anlayışı ile piyasada üstünlük kurmak amacıyla, çok daha fazla telefon çıkartıyor.
Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, 2010 yılında amiral gemisi serisinin başlangıcı olan Galaxy S’i duyurmuş, daha sonraki  yıllarda gelişmiş özellikleri ile gelen Galaxy S serileri ile Apple’ın iPhone cihazına ciddi anlamda rakip olmuş ve İphone tahtını  sallamıştır.
Samsung’un yeni amiral gemisi hakkında sızan yeni bilgiler Galaxy S7’nin bir kaç özelliğini gün ışığına çıkarıyor.
Galaxy S7’nin işlemci olarak Snapdragon 820’nin yeni sürümünü taşıyacağı ve UHD çözünürlükte iki farklı ekran boyutuyla (5.2 inç ve 5.8 inç) piyasaya sunulacağı konuşuluyor.
Yazılım ve donanım ölçümlemeleri yapan Geekbench’in performans ölçümlerinde oltaya takılan Project Lucky kod adlı Galaxy S7’nin  teknik özellikleri arasında; 20 megapiksellik ISOCELL kamera, Exynos 8890 işlemci ve UFS 2.0. adlı daha hızlı bir flaş hafıza yer alıyor.

samsung galaxy s7 özellikleri
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Analist Günü etkinliklerinde yayınlanan bir slayt, Güney Koreli firmanın bu yıl Ultra HD ekrana geçiş yapacağını göstermişti. Eğer bir aksilik olmazsa Galaxy Note 5’te Ultra-HD (3840 × 2160 piksel) çözünürlüklü Super AMOLED
ekran göreceğiz. Bu ekran çözünürlüğü Galaxy S7’de de yer alacaktır. Galaxy S7’de ayrıca esnek ekran kullanımı gündemde.
Samsung’un ileri ekran teknolojisi ve son günlerde bu yöndeki çalışmaları artırması Galaxy S7’de esnek ekran kullanılacağı ihtimalini güçlendiriyor.
Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini 2015 yılı Mart ayında tanıtan Samsung’un Galaxy S7’yi piyasaya tanıtmasına daha vakit var ancak  daha piyasaya çıkmadan iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve Nexus 5 ile rekabete başlamış olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here