Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisiyle pazarda ki konumunu korumak istiyor. Galaxy S6 modeliyle ciddi satış rakamlarına ulaşan şirket bu başarısını S7 modeliyle güçlendirmeyi hedefliyor. Dış basında yer alan haberlere göre Galaxy S7’nin teknik özellikleri kullanıcıları büyüleyecek.

Akıllı cihazlarda kullanılan pil ömrünü artırmak adına çalışmalar yapan Samsung, bu alanda yaptığı deneyler ve araştırmalar sonucunda yeni bir teknoloji geliştirerek pil ömrünü 2 katına çıkararak 21 saat dayanıklı piller üretmeyi hedefliyor. Bunun için silikon bazlı anottan yararlanarak, pilin üzerine ince bir tabaka halinde grafen yerleştirilerek pilin kullanım ömrünü uzatmayı planlıyor. Yapılan yorumlara göre şu anda 12 saat kullanılan akıllı telefonlar bu yeni pil teknolojisi sayesinde 21 saat kullanılabilecek.

Yapılan çalışmalar başarılı sonuş verirse önümüzdeki yıllarda kullanıma girebileceği belirtilen bu teknolojinin Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7‘de karşımıza çıkabileceği belirtiliyor. Ocak ayında duyurulması beklenen Samsung Galaxy S7 ile ilgili yeni iddia da kamera konusunda geldi. Son cihazlarında kamerayı oldukça ciddiye alan ve kullandığı kamerayla övgü toplayan Samsung, yeni cihazında bu alanda yine büyük bir atılım gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Sony, son telefonu olan Xperia Z5’te kendi geliştirdiği IMX300 sensörünü kullanmış ve Z5’in DxOMark’ta zirveye oturmasını sağlamıştı. Samsung bu başarıdan oldukça etkilenmiş olacak ki söylentilere göre bu başarılı sensörün peşine düşmüş durumda. Galaxy S7’de IMX300 kullanmak isteyen Güney Koreli teknoloji devinin Sony’nin kapısını çalacağı söyleniyor. Şu durumda Galaxy S7’de kullanılacak kamera Sony tarafındaki gelişmelere bağlı.

Gelirlerinin büyük bir kısmını sensör satışlarından elde eden Sony’nin bu seçimden çok memnun olacağı ortada ancak her iki şirketten de henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here