Bugün Barcelona’da düzenlenen MWC 2016 etkinliğin de Samsung ve LG yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Lg G5 özellikleri ve cihaz hakkında detaylı bilğiye buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge özellikleri

İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’yle ilgili geçtiğimiz hafta yayımladığımız makalede, şirketlerin lansmanını yapacağı ürünlerle ilgili beklentileri ve ön bilgileri paylaşmıştık. Bunlar arasında en dikkat çekeni, Samsung’un S7 ve S7 edge modelleriydi. Şirket, 2011’deki S2 modelinin lansmanından itibaren, Mobil Dünya Kongresi’nden hemen önce, “Unpacked” adlı ayrı bir özel etkinlikle kendi ürünlerini duyuruyor.

Samsung-S7-microSD

Su dayanıklılığı ve microSD desteği geri geldi
Galaxy telefonlarında tasarım anlayışını geçtiğimiz yıl keskin biçimde değiştiren Samsung, S serisine S6 ile birlikte edge ve edge plus modellerini de ekleyerek, kavisli ekranın yanı sıra ekran boyutunda da açılım yapmıştı. Şirketin S6 modellerinde suya dayanıklılık ve microSD desteğini kaldırması yoğun biçimde eleştirilmişti. Samsung bu eleştirileri dikkate almış olacak ki, yeni modellerde S7 ve S7 edge’e suya dayanıklılık ve microSD özelliklerini yeniden ekledi.

Samsung-S7-2

Tasarım ve özellikler
Samsung’un Galaxy S6 ile geldiği tasarım değişiminde çok büyük bir değişiklik yapmayarak S7’de benzer bir çizgide kaldığını ve malzeme kullanımında da bir değişime gitmediğin görüyoruz.  Ön ve arka yüzeylerde cam kullanmaya devam edildi.

PicsArt_02-21-09.09.06

F1.7 diyaframıyla dikkat çeken kamerası, yeni özellikler eklenerek çok daha kaliteli hale getirilmiş. Sunumda, gece ortamında aynı görüntünün S7 ile iPhone 6s ile çekilmiş versiyonları karşılaştırıldı. Grafik işlemcisi, önceki modelden %35 daha iyi hale getirilmiş. Telefonda yüksek performans sırasında ısınmayı önlemek için özel bir soğutma kanalı üzerinde çalışılmış. Samsung, yeni telefonların oyun performansı konusunda çok daha iddialı olduğunu dile getiriyor.

PicsArt_02-21-09.08.58

Siyah, beyaz, gri ve altın olmak üzere dört renk seçeneği sunulan S7 ve S7 edge’in teknik özellikleri şu şekilde sıralanıyor: 

Samsung Galaxy S7
İşlemci: 8 çekirdekli (2,3 GHz dört çekirdek + 1.6GHz dört çekirdek)
Ekran: 5,1 inç
Kamera: 12 MP arka+5 MP ön
Disk: 32 GB
SD Kart: 200 GB SD kart yuvası
Pil: 3000 mAh
Su ve Toz direnci

Samsung Galaxy S7 edge
İşlemci: 8 çekirdekli (2,3 GHz dört çekirdek + 1.6GHz dört çekirdek)
Ekran: 5,5 inç
Kamera: 12 MP arka+ 5 MP ön
Disk: 32 GB bellek
SD Kart: 200 GB SD kart yuvası
Pil: 3600 mAh
Su ve Toz direnci

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here