Güney Kore’li teknoloji devi Samsung‘un 2016‘ya damgasını vuran akıllı telefonu Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 7‘lerin piyasadan toplanmasıyla beraber bugünlerde Samsung’un ana ilgi odağı haline gelmiş durumda. İki farklı ekran yapısıyla piyasaya sunulan Samsung Galaxy S7‘nin, 5.1 inç düz ve 5.5 inç edge olmak üzere iki farklı ekran seçeneği mevcut. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Rehberi

Exynos 8890 Octa yonga setini kullanan Samsung Galaxy S7 ayrıca kullanıcılarına 4 GB RAM ve 256 GB’a kadar artırılabilen 32 ve 64 GB olmak üzere iki farklı dahili hafıza seçeneği sunuyor.

Peki bu performans canavarı amiral gemisini rootlayıp, S7’nin tüm gücüne hükmetmenin bir yolu var mı? Cevap basit, evet! Eğer siz de bir Samsung Galaxy S7 sahibiyseniz ve telefonunuzu rootlamak istiyorsanız aşağıdaki rehberden faydalanabilirsiniz.

  Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Rehberi

 1. Gerekli indirmeler
 2. Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bilgisi yolu altındaki Yapım Numarası‘na 7 kez art arda basarak Geliştirici Seçenekleri’ni aktive edin.
 3. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri konumuna giderek OEM İle Kilit Açma’yı aktif hale getirin.
 4. Telefonunuzu kapalı konuma getirin, ses kısma ve home tuşuna basarken güç tuşuna basarak telefonunuzu download modda açın ve ardından telefonunuzu bilgsayarınıza bağlayın.
  0
 5. İlk adımda indirdiğiniz CF Auto Root ve Odin zipini bir klasöre çıkartın ve Odin3-v3.10.6.exe programını yönetici olarak çalıştırın.
 6. Ana ekrandaki AP butonuna tıklayın ve zip dosyasını çıkarttığınız klasörün içerisindeki .md5 uzatılı dosyayı seçin.
 7. Leave CS mesajı geldiğinde Start butonuna tıklayarak root işlemini başlatabilirsiniz.
  2-1
 8. İşlem tamamlanınca telefonunuz yeniden başlayacak ve telefonunuz açıldığında telefonunuzu bilgisayarınızdan çekebilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Rootlu Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’inizi güle güle kullanın.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here