Samsung, geçtiğimiz Eylülde IFA fuarında Gear S2 ve Gear S2 Classic’ten oluşan yeni akıllı saat portfolyosunu tanıtmıştı. Artık ABD için büyük online alışveriş sitelerinde 299$ ve 349$ etiketleri ile satışta.

Galaxy Gear S2 1.2 inch 360 x 360 piksel dairesel AMOLED ekranı ile gösterişli bir ön panele sahip. Gövdeye gömülü ana ekran, geri tuşu ve kadran etrafında dönen çerçevesi bulunmakta. Dahası 512Mb RAM 4GB dahili depolama alanı var.

Samsung-Gear-S2-and-Gear-S2-classic

Her iki akıllı saat de IP68 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası ile korunmaya alınmış. Kablosuz şarj etme özelliğinin yanında Wi-Fi 802.11, Bluetooth v4.1, NFC ve çoğu Android 4.4 Kİtkat ve üstü cihaz ile bağlantı kurabilir. Gear S2 3G modelinde ek özellikler olarak e-SIM özelliği ile sesli arama yapılabilir. Kapağın altında ise 3G modelinde 300mAh, standart modelde ise 250mAh kapasiteli batarya bulunmakta.

Yeni Gear S2 serisinde, gelecek tepolantılarınız, aramalar ve mesajlarınız ile bağlantı kurabilirsiniz. Yeni “S Health” kalp atışınızı kontrol eder ve attığınız adıma göre günlük yakılan kaloriyi hesaplar.  Nike health+ gibi bazı sağlık ve spor uygulamalarını da desteklemekte.

Samsung olmayan telefonlar ile birlikte bu akıllı saati kullanabilmek için Gear Manager uygulamasını da bulabilirsiniz. Uygulama için en az Android 4.4 sürümü ve 1.5GB RAM olması gerekli.

Ücret ve Bulunabilirlik

Samsung Gear S2 gümüş ve koyu gri çeşitleri ile mevcut iken Gear S2 Classic yalnızca siyah seçeneği sunmakta. Gear S2 (Wi-Fi) ve Gear S2 Classic yaklaşık olarak 299$, Gear S2 3G versiyonu ise 349$ fiyatı ile yakında satışta.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here