Samsung özellikle son zamanlarda giyilebilir teknolojiler konusunda büyük adımlar attı. Apple ile arasındaki akıllı saat savaşı da hala etkisini sürdürmekte. İki firma da bu pazarda rakibiyle arasındaki farkı yükselterek pazarın lideri olmak istiyor. Ancak Samsung ürünlerinde Android işletim sistemini kullandığı için Apple kullanıcıları ne yazık ki Samsung’un geliştirdiği giyilebilir teknolojilerden faydalanamıyor ve ürünlere iOS desteğinin gelmesini dört gözle bekliyorlardı. Beklenen oldu; Samsung Gear S2, S3 ve Fit 2 için iOS desteği Sunuluyor

Samsung Gear S2, S3 ve Fit 2 için iOS desteği

Samsung da kısa zaman içerisinde yayınlayacağı bir güncelleme sayesinde Samsung Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit saatlerine iOS desteğinin geleceğini ve iPhone kullanıcılarının da artık bu akıllı saatleri AppStore üzerinden Gear S veya Gear Fit uygulamalarını indirerek kullanabileceğini duyurdu. Akıllı saatinizi iPhone’unuzla kullanabilmek için öncelikle uygulamayı indirerek saatinizi iPhone’unuzla eşleştirmeniz gerekiyor, bu eşleştirmenin tam anlamıyla başarı olabilmesi için ise telefonunuzun sıfırlanması gerekiyor. Uygulamayı indirmeden önce bunu bilerek gerekli yedeklemeleri yapmanızı öneriyoruz.

Uygulamanın ne zaman Apple Store’da yayınlanacağı bilinmiyor, şu an için sadece test sürecinin sonuna gelindiği bildirilmiş durumda. Yalnız bu uygulamadan sadece iPhone 5 ve üzeri telefonlar ve iOS 9.0 ve üstü sürüm kullananlar faydalanabilecekler.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here