Samsung Electronics Türkiye, MENA bölgesindeki (Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi) ilk Samsung İnovasyon Merkezi’ni Türkiye’de açtı. Açılış Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut’un da katılımıyla gerçekleşti. Bu inovasyon merkezinde ziyaretçiler, Samsung’un farklı sektörlerin ihtiyaçlarına göre geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler ile tanışma fırsatı yakalayacak.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Samsung’un dünya çapında gerçekleştirdiği inovatif çözümlere en hızlı adapte olan ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini dile getirdi. Uzun yıllardır en gelişmiş teknolojilere öncülük eden bir dünya lideri olarak, ihtiyaçları ve beklentileri anlayıp insanların hayat kalitesini artıracak yenilikçi teknolojilerimizi onlarla buluşturuyoruz diyerek MENA bölgesindeki ilk Samsung İnovasyon Merkezi’nin Türkiye’de açmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcı Tansu Yeğen ise teknolojinin artık sadece dikey bir sektör olmadığını, tüm endüstrileri yatayda kesen bir konsepte dönüştüğünü belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Dünya hızla dijitalleşirken, kurumlar teknolojiyi, işlerini hızlandıran bir araç olarak kullanmanın çok ötesinde görüyor. Dijitalin sunduğu rekabet avantajını elde tutmak için, inovasyon ve teknolojiyi kurumsal DNA’larının yapı taşına dönüştürme çabasında olan kurumlar, müşterilerin yeni deneyimler sunma talebini karşılamaya çalışıyor. Zorlu küresel ekonomik şartlarda sürdürülebilir büyümeyi yakalayabilmek için ülkemizde de bu inovasyon ve teknoloji vizyonunun yaygınlaştırılması büyük önem taşıyor. Bu vizyonun kurumlar tarafında sahiplenilmesine destek olmak adına, ‘Samsung İnovasyon Merkezi’mizi Türkiye’deki müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın hizmetine açtık. Yılda 14 milyar doları aşan Ar-Ge yatırımımızın sonuçlarını, ülkemizdeki şirketlere ilk elden ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Samsung İnovasyon Merkezi’nde başta finans, perakende, ulaştırma, turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli endüstrilerde yer alan birçok kurumun ilgi duyacağı teknolojik çözümler yer alıyor. İnovasyon Merkezi, Samsung teknoloji ortaklarının çözümlerini sunmanın yanı sıra sektör liderlerinin de katıldığı çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Türkiye’nin dijitalleşme yolundaki adımlarını daha hızlı atmasını sağlayacak bu merkez, bu hedefe ulaşma konusunda yenilikçi teknolojik çözümler sunarak sürece hem destek olmuş olacak hem de sürecin hızlanmasını sağlayacak. Bu merkez aynı zamanda Samsung müşterileri ve iş ortaklarının aralarında kurumsal ürün ve çözümleri deneyimleme şansını yakalayabilme imkanı sunuyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here