Apple’nin sağlık alanında yaptığı uygulamalar ve telefonlara program uyarlamasından sonra pek çok firma da sağlık sektörüne girmiştir. Samsung da bunların arasında yer alan firmalardan bir tanesidir.

Apple yaptığı sağlık uygulamaları ile kullanıcılarını oldukça mutlu etmektedir çünkü sağlık son dönemlerin en büyük sorunudur ve kullanıcılar kendi sağlık bilgilerini kayıt altına almak isterler. Tabi ki şimdilik pek çok firma araştırma da yapsa sağlık uygulamalarının alanı kısıtlı örneğin sağlık uygulamaları şimdilik adım sayar, nabız ölçer gibi bazı sağlık sistemlerinde işe yaramaktadır ancak Samsung’un yeni üreteceği işlemci sayesinde pek çok sağlık kontrolünüzü buradan yapabileceksiniz.

Samsung yeni üreteceği işlemcisini duyurdu ve neredeyse bu işlemci sağlık ocağı düzeyinde diyebiliriz. Samsung’un bu sağlık ocağı vücut yağ yüzdesi, kas kütlesi, detaylı kalp ritmi, vücut sıcaklığı ve stres gibi sağlık konularında biz kullanıcılara yardımcı olacak ve özellikle spor yaparken, yemek yerken, dinlenirken gibi yaptığımız aktivite ve hobilerde sağlık durumumuzu kolayca ölçebileceğiz.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here