Günümüzde giyilebilir teknoloji ürünleri adım sayma, kalori hesabı ve kalp ritmi takibi gibi temel sağlık uygulamaları ile birlikte geliyor. Samsung giyilebilir cihazların sağlık uygulamalarını daha da ilerletmeye yönelik “Bio İşlemci” geliştirdi. EKG olarak bilinen kalp atışını ölçebilen sistem bir uygulama işlemcisi, gömülü hafıza ve bluetooth modüllerinden oluşarak boyutunu en az düzeyde tutuyor.

Samsung bio işlemcisi LSI bölümü yöneticisi Park Yong’un ISOCC konferansı konuşmasının esas unsuruydu. Kullanıcının sağlığını görüntülemenin yanında kişilerin sağlık bilgilerini ayrı ayrı otomatik olarak bilgisayara kayıt yapabiliyor. Aynı şekilde işlemci, anahtarlara gerek kalmadan araç ve ev kapılarına erişim sağlıyor.

samsung bio işlemci

EKG’nin yanı sıra pletismografi, kan akış hızı, vücuttaki yapı ölçerek bakteri ölçümü yapabiliyor. Samsung daha hızlı, daha verimli batarya tüketimi ve daha küçük boyutlara getirmeyi amaçlıyor. Samsung’un akıllı saat ve hareket takip eden cihaz üreticileri ile görüşmesinin ardından, bio işlemcilerin giyilebilir teknolojilerle birlikte piyasaya çıkması artık an meselesi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here