Samsung kendi telefonları için kullanacağı işlemciyi kendisi üretmek istiyordu ancak kalite tutmadığı için projeden vazgeçilmek istendi. Şimdi tekrar gündeme gelen proje onaylandı

Akıllı telefon devlerinden olan Samsung telefonları daha da akliteli yapmak için her gün uğraşıyor. Yeni bulduğu olanaklar ile telefonları güçlendirmeye çalışan Samsung son zamanlarda işlemciye önem vermiş gibi görünmektedir.

Bir telefonu telefon yapan aslında marka değil RAM ve İŞLEMCİ özellikleridir. Çünkü telefonu elimize aldığımız da telefon kasıyorsa o telefonu tutup fırlatmak isteriz. İşte Samsung’da bunu bildiği için kendi işlemcilerini üretip telefonlara takmak istedi ancak yeterli çalışma olmadığı için proje iptal edildi.

Şimdi proje tekrar gündeme geldi ve Samsunng ile Qualcomm firmaları anlaşmaya vardı. Samsung’un üreteceği işlemciler konusunda Qualcomm firması Samsung ile beraber çalışacak. Bu sayede Samsung tecrübeli bir işlemci firması ile çalışacak ve telefonlarını daha da hızlandırmaya çalışacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here