Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı ve teknoloji düşkünlerinin merakla bekledikleri katlanabilir bir yapıya sahip olan akıllı telefonları Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus modelleri hakkında ilk detaylar haberimizde.

Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus Android 7 Nougat ile kutudan çıkacak

Galaxy X1 modeli SM-X9000 model numarasına sahip, Galaxy X1’in model numarası ise SM-X9050. Android sürümleri olarak da Galaxy X1 Android 6.0 Marshmallow kullanırken, Galaxy X1 Plus Android 7.1 Nougat kullanıyor. Samsung henüz resmi bir açıklama yapmadığı için Galaxy X1 Nougat sürümünü destekler mi bilinmiyor.

Samsung katlanabilir telefon projesi hakkında şimdiye kadar bazı ipuçları vermişti ve bu projeyi “Project Valley” kod adıyla sürdürüyordu. Cihazın katlanılabilir ekrana sahip olmasının yanı sıra ekran çözünürlüğünün 4K olacağı söyleniyor. Aynı zamanda diğer telefonlardan farklı olarak parmakların yanında yüzler ve avuç gibi biyometrik formlardan da faydalanacağı konuşuluyor.

Söylentilere göre Galaxy X1 ve Galaxy X1 Plus bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinden sonra resmi olarak tanıtılıp satışa çıkarılacak. Telefonların şu an için Çin’de test edildiği ve sızan görsellerin de bu telefonların Çin versiyonuna ait olduğu söyleniyor.

 

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here