Ülkemize özellikle son 10 gündür ciddi bir artış ile siber saldırılar arttı ve ülkemizde aktif olarak çalışan bazı bankaların internet bankacılığı çöktü.

Türkiye sınırının ihlal edilmesi ve Rus uçağının düşürülmesi ile Türkiye – Rusya ilişkileri iyice gerilemiş ve pek çok dünya ülkesi ilede aramız bozulmuştur.

Ülkemizin böyle bir durumda olması gerçekten kötü bir durum olsa da artık önümüze bakmamız gerekmekte ve bundan sonra nelerin yapılacağının düşünülmesi gerekmektedir.

Birkaç gün önce resmi YouTube kanalından bir video paylaşan Anonymous hacker grubu ülkemize tehditler savunmuş ve Türkiyenin IŞİD’e yardm ettiği gerekçesi ile Türkiye ye siber saldırılar yapacağını ve her geçen gün daha da artıracağını açıklamıştı. Bunun üzerine gerçekten de ülkemize yapılan siber saldırılar her geçen gün artmakta ve Anonymous hacker gurubu haricinde pek çok hacker grubuda ülkemize saldırılar düzenlemekte.

Özellikle .tr alan adlarının çökmeye başladığı ülkemizde bugün Garanti, İş Bankası ve Akbank gibi önemli bankaların internet bankacılık sistemleri ara ara kapandı ve hala gelgitler yaşanmakta anlaşılan o ki siber saldırılar gerçekten yüksek düzeyde yapılmakta

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here