Skype Tercüme Özelliğini Genişletti

0
176

Skype uygulaması online olarak gerçekleştirilen canlı görüşmeler üzerinde geliştirip uyguladığı anında Skype tercüme özelliği ile özellikle iş dünyasında çok fazla beğeni toplamıştı. Bu özellikte iki Skype üyesi arasında geçen görüşmede kullanıcılar kendi dillerinde konuşurken video görüşme uygulaması olan Skype konuşmayı metin olarak karşı taraftaki kişinin diline tercüme ederek karşıya gönderiyordu.

  Skype tercüme nasıl kullanılır?

Microsoft’un en popüler uygulamalarından biri olan Skype, bu özelliği Skype üzerinden mobil veya karasal hatlara yapılan aramalara için de devreye soktu. Ancak Skype’ın bu özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcıların Windows Insider Program’a üye olmaları ve telefon için gerekli olan yeterli Skype kredilerine de sahip olmaları gerekiyor.

Skype araması ” tercüme” modu ayarlanarak yapıldığında karşı taraf telefonu açtığında Skype tarafından bir uyarı mesajıyla karşılaşıyor ve bu mesajda görüşmenin dijital olarak çevrileceği uyarısı bulunuyor. Kullanıcı kabul ederse arayan kişinin konuşması kaydediliyor ve karşı tarafa tercüme edilerek okunuyor veya metin olarak gönderiliyor. Daha sonra da aranan kişinin cevabı için aynı işlemler sırasıyla uygulanıyor. Tüm bunlar gerçekleşirken iki taraf için de kısa bir bekleme süresi gerekiyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here