Snapchat’in çatı şirketi olarak bilinen Snap, gelecek yılın ilk 3 ayı içerisinde halka açılmayı planlamakta. Bir yandan bu hazırlıklara devam ettiği bilinirken, geçtiğimiz günlerde Times of Israel’de 2012’de faaliyete başlayan ve şimdiye kadar evlerimizin dekorasyonu için arttırılmış gerçeklik çözümleri sunan Cimagine’i kesin olarak belirtilmemiş olsa da 30 ile 40 milyon dolar arası bir para karşılığında satın aldığı haberi ortaya çıktı.

Cimagine  nedir?

Cimagine  ile yapabildiklerimize bir örnek vermemiz gerekirse, evimize yeni bir eşya almak istediğimiz zaman bunu evimize sanal bir şekilde yerleştirip odada nasıl duracağını kolay bir şekilde görebiliyoruz. Cimagine’in çalışma mantığı esasında Google Tango’yla aynı fakat ona göre daha basit çözümler sunuyor ve bunu ekstra sensör veya kamera kullanmadan yapabiliyor. Cimagine’in sahip olduğu bu teknolojiler sayesinde Snapchat’in şu an kullanıma sunduğu sponsorlu lenslerini de geliştirebileceği düşünülüyor. Bu lensler 24 saat boyunca kullanımda kalıyor ve Snapchat bunlardan reklam geliri olarak çok büyük bir gelir elde ediyor, lenslerin geliştirilmesiyle bu gelirlerin çok daha üst seviyelere çıkabileceği düşünülüyor. 

Cimagine şirketinin şu anda 20 çalışanı bulunuyor, Snap şirketinin bünyesine geçmesiyle bu sayıda bir değişme olur mu henüz bilinmiyor. Cimagine aynı zamanda Coca Cola, Jerome’s, John Levis gibi büyük firmalarla da çalışıyor. Snapchat’in Cimagine’i tüm ekibiyle beraber bünyesine alarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu Spectacles gözlüğüne entegre edeceği teknolojiler ile de yeni işlerle karşımıza çıkması mümkün gözüküyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here