Yaklaşık 170 milyon kullanıcıya ulaşmış olan Snapchat uygulaması, kullanıcılarının uzun süredir beklediği Snapchat Groups özelliğini sonunda duyurdu. Bu özelliği duyurmak için zamanlama olarak ABD’de Noel’e geri sayımın sürdüğü bu dönemi seçti. Artık Snapchat üzerinden artık snap’lerinizi en fazla 16 kişiden oluşmak üzere oluşturacağınız gruplara göndermeniz mümkün hale geldi.

  Snapchat Groups nedir?

Snapchat’in bugün tanıttığı ve Groups adını verdiği bu özelliği en fazla 16 kişiyle oluşturacağınız gruplara 24 saat sonunda silinen snap’ler göndermenizi sağlıyor. Snap’leri gönderdiğiniz grup ekranının en altında grup üyelerinin kimler olduğunu görebiliyorsunuz. Özellik bu isimlerden herhangi birine dokunarak o kişiyle gruptan bağımsız olarak mesajlaşmanıza izin veriyor, böylelikle iki kişi arasındaki sohbet yüzünden tüm grubun gereksiz mesajlarla karşılaşmasını önlüyor. Bu özelliğe Groups içinde Quick Chat yani hızlı sohbet adı verilmiş. Uygulama içinde açılan yeni bir ekranda grup üyelerinden istediğiniz kişiyle bire bir konuşurken tek dokunuşla kolaylıkla ana ekrana dönebiliyorsunuz. Grup içindeki mesajlaşmalar da 24 saat sonra siliniyor ve gruba gönderilen snap’ler, her bir grup üyesi tarafından sadece bir kez görüntülenebiliyor.

Bununla birlikte Snapchat, paylaşımlarınıza renk katacak ve öncekilerden ayıracak Scissors ve Paintbrush adında iki yeni araç da sunmaya başladı. Scissors aracıyla yani makasla ön izleme ekranında bir snap’i istediğiniz şekilde biçimlendirmeniz ve onu bir sticker haline dönüştürmeniz mümkün. Paintbrush yani boya fırçası ise Memories yani anılar bölümündeki snap’lerinize değişik ve ilgi çekici filtreler uygulamanızı sağlıyor.

Snapchat’in eklediği ve aslında aralarında en çok dikkat çeken diğer özellikse, uygulama içinde duyduğunuz bir şarkının ne olduğunu bilmiyorsanız ve merak ediyorsanız, onu bulmanızı sağlıyor. Mobil uygulamasının Shazam ile entegrasyonunu sağlayan Snapchat üzerinden artık kamera ikonuna dokunarak şarkıyı bulmak mümkün hale geliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey Snapchat uygulamanıza gelen güncellemeleri kontrol edip, uygulamayı güncellemediyseniz güncellemeleri indirmek.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here