Sony Android 5.1.1 Lollipop’u es geçip doğrudan 6.0 Marshmallow Güncellemesini dağıtacak

Sony akıllı telefon pazarının başını çeken modellerinin bazılarına Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini dağıttı bazı modeller ise Android 5.0 Lollipop ile yetinmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise Sony bu akıllı telefonlara 5.1.1 Lollipop güncellemesini atlatıp doğrudan Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sunacak. Bu telefonların listesi haberimizde.

Aşağıdaki listede bulunan telefonların Androdi 5.1.1’i es geçip Android 6.0 güncellemesini alacağı Sony’nin resmi destek sayfasından da teyit edildi.

• Sony Xperia Z3+
• Sony Xperia Z4 Tablet
• Sony Xperia C4
• Sony Xperia C5 Ultra
• Sony Xperia M4 Aqua
• Sony Xperia M5

Android 5.0 ile çalışmaya devam eden bu cihazların kullanıcıları sabırsızlıkla beklediği Android 6.0 Marshmallow güncellemesi Ocak 2016’ya kadar tamamlanmış olacak. Sony henüz hangi sırayla dağıtacağını ya da yeni ROM’da ne gibi özellikler bulunacağını açıklamadı.

Bir başka haber de Sony açık kaynak programını Marshmallow’a entegre edeceği. Sony kendi geliştirici topluluğu portalında şu notu düştü; “Bütün açık kaynak sevenler için Sony Open Device programının bir parçası olarak AOSP Marshmallow (Android 6.0) konfigürasyon ve binary kodlarını indirmeye hazır hale getirdik. Bu kaynaklarla bütün Qualcomm tabanlı 2014 yılından sonra çıkan Sony Xperia cihazları için AOSP Marshmallow geliştirebileceksiniz. Xperia Z5 için AOSP en yeni paketimizde mevcut, böylece açık kaynak topluluğu şimdiden geliştirme deneyimlerine başlayabilir”.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here