Sony, ilk olarak Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2015’te basına tanıttığı en yeni akıllı telefonu Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ın fiyatı ve ülkemizdeki çıkış tarihleri belli olmuştu. Ancak 4K ekranlı Premium modeli hala birçok yerde henüz satışta değildi. Dünyanın 4K çözünürlüklü ekrana sahip ilk akıllı telefonu Sony Xperia Z5 Premium, özellikleri ile çıtayı bir hayli yükseltmişti. Sony, Almanya’nın Berlin şehrindeki teknoloji fuarı IFA 2015 kapsamında yeni ürün ve hizmetlerini, kalabalık bir basın ordusunun önünde tanıtmış, Şirketin yaptığı tanıtımda fotoğraf makinelerinden TV’lere, kulaklık modellerinden PlayStation’a kadar uçsuz bucaksız ürün yelpazesine dair duyuruları içinde en çok dikkat çekenlerden biri de Sony Xperia Z5 Premium olmuştu.

Xperia Z5 Premium bugün itibariyle Avrupa’nın birçok bölgesinde satışa çıkartıldı. Cihazın ülkemizde ise kesin bir tarih verilmemekle birlikte Aralık ayı içerisinde satışa sunulacağı söylenmekte. Sony Xperia Z5 Premium‘un teknik özelliklerinden bahsedersek; dünyanın ilk 4K ekranlı telefonu olma özelliğini taşıyan Xperia Z5 Premium4K video çekebilmesinin yanında bu 4K çözünürlüğündeki görüntünün seyredilebilmesine de olanak veren cihaz 3840×2160 piksel ekrana sahip. 23MP’lik kamera, Xperia Z5 Premium‘un en önemli yeteneklerinden bir tanesi. Kameranın 0.03 saniyede otomatik olarak odaklanabilmesi öne çıkan özelliklerinden.

3.430mAh pille gelen cihaz, Sony‘nin verdiği rakamlara göre iki gün şarj ömrü vaad ediyor. Sony‘nin telefonuna eklediği bir başka yeni teknoloji, telefonun yan tarafındaki düğmeye entegre edilen parmak izi tarayıcısı. Bu sayede düğmeye dokunarak telefonun kilidini anında açmanız sağlanıyor. 4K ekran çoğu kullanıcı için gereksiz olarak görülecek olsa da, PS4 Remote Play, Hi-Res ses, su ve toz geçirmezlik gibi özellikler Xperia Z5 Premium için göz ardı edilmemesi gereken özelliklerinden sadece birkaçı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here